Kommunizmustagadó a Baloldali Párt elnökjelöltje

A Tages-Anzeiger beszámol arról, hogy Bern másfél millió frankért megvásárolta egy majd két éve Líbiában raboskodó svájci állampolgár szabadságát. A Hamburger Abendblatt arról tudósít, hogy a Baloldali Párt államfőjelöltje továbbra sem hajlandó egyértelműen elítélni az NDK-t.

2010. 06. 17. 11:18
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tages-Anzeiger (tagesanzeiger.ch)

A baloldali-liberális zürichi napilap Svájc másfél millió frankot fizetett egy bankszámlára című cikkében foglalkozik a közel két éve fogva tartott Max Göldi kiszabadulásával. Svájc másfél millió frankot utalt át egy német bankszámlára, hogy Max Göldi kiszabaduljon líbiai fogságából. A pénz Tripoli kárát hivatott megtéríteni abban az esetben, ha nem sikerül megtalálni, hogy ki juttatta el Hannibal Kadhafinak a genfi rendőrségen készült fényképeit a Tribune de Genève című laphoz. A Radio RSR (Svájc franciaajkú közösségének közszolgálati rádiója – a szerk.) információit szerda este megerősítette a berni külügyminisztérium is. Eddig azonban egyetlen rappent sem utaltak át Líbiának, hangsúlyozta Lars Knuchel, a minisztérium tájékoztatási osztályának vezetője. A végleges megállapodásról tovább zajlanak a tárgyalások. Max Göldit a svájci–tunéziai kettős állampolgárságú Rachid Hamdanival közösen tartóztatták le Líbiában 2008 nyarán, néhány nappal azután, hogy Moammar Kadhafi líbiai diktátor fiát és annak feleségét, Alinét Genfben őrizetbe vették, mert bántalmazták a szállodai személyzetet. Göldi több mint 700 napos fogva tartás után vasárnap elhagyhatta az észak-afrikai országot. Hamdanit már az év elején elengedték.

Hamburger Abendblatt (abendblatt.de)

A hamburgi félbulvár napilapban Jochen Gaugele és Karsten Kammholz Luc Jochimsen: Gauck nem békülékeny címmel készített interjút a Baloldali Párt államfőjelöltjével. Az interjú pikantériája, hogy ma van az 1953. június 17-i kelet-berlini népfelkelés évfordulója. A Baloldali Párt elnökjelöltje szerint nem magától értetődő az NDK-t a jogállamot lábbal tipró alakulatnak nevezni. Mint fogalmazott: „Az NDK olyan állam volt, mely valóban megbocsáthatatlan igazságtalanságokat követett el polgáraival szemben. Jogi értelemben azonban nem lehet a jogállamiságot lábbal tipró államalakulatnak nevezni.” A riporterek ama felvetésére, hogy ennek megállapításához nem elegendő-e a berlini fal felhúzása és a határon uralkodó tűzparancs, Jochimsen kijelentette: „Az ilyen definícióknak ki kell állnia a jogi próbát is.” A fenti fogalom azonban szerinte erre nem alkalmas.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.