Die Presse (Diepresse.com)
A konzervatív osztrák napilapban Wieland Schneider és Christian Ultsch Karintiában anakronisztikus a helyzet címmel készített interjút Danilo Türk szlovén köztársasági elnökkel. Az ellenzék kezdeményezte az elnök felmentését, mert kitüntette Tomas Ertlt. Ő volt a jugoszláv titkosszolgálat vezetője 1979-ben, amikor a hírszerzés ügynökei a karintiai Völkermarktban bombát robbantottak. Türk kijelentette: nem foglalkozott a kitüntetés nemzetközi következményeivel. Az elismerést azzal magyarázta, hogy 1989-ben belügyminiszterként megvédte Szlovéniát a Milosevics által feltüzelt tüntetőktől. A kitüntetésre a rendőrszakszervezet tett javaslatot. Az elnök elismerte, hogy sokat beszéltek az akkori titkosszolgálatokban néhány személy felelőtlen viselkedéséről. Eljárást indítottak ellene, de Ertl ellen nem léteztek bizonyítékok.
Heute (Heute.de)
A Heute Minisztérium: illegális, génmanipulált kukorica hét tartományban című cikkében a szövetségi köztársaság egyik legnagyobb mezőgazdasági botrányáról írt. „Ez itt Németország eddigi legnagyobb génmanipuláltvetőmag-botránya” – nyilatkozta Alexander Hissting, a Greenpeace mezőgazdasági szakértője. A Greenpeace – a hannoveri mezőgazdasági minisztérium értesülése szerint – már március elején értesült a szennyeződésről. Az eredményekről azonban csak április 27-én tájékoztatták a környezetvédelmi tárcát, mely illetékes a gazdák figyelmeztetésére.
Az alsó-szászországi környezetvédelmi minisztérium szerint tartományukon kívül még Baden-Württemberg, Bajorország, Brandenburg, Mecklenburg–Elő-Pomeránia, Észak-Rajna–Vesztfália és Schleswig-Holstein kereskedői terjeszthették a szennyezet vetőmagokat. A tartományok abban állapodtak meg, hogy március végéig jelzik vizsgálati eredményeiket. Így kívánták megakadályozni, hogy génmanipulált fajtákkal szennyezett vetőmag kerüljön a földekbe. Ezt a határidőt Alsó-Szászország elmulasztotta betartani. „Vagy tudatosan dolgoztak slamposan, vagy politikai meggyőződésből készek voltak elfogadni, hogy a génmanipulált kukorica elvetésével kész tényeket teremtenek” – bírálta a történéseket Hissting.