Slamposság vagy rosszindulat

A Heute arról tudósít, hogy közel 300 hektáron „véletlenül” génmanipulált kukoricával szennyezett vetőmag került a földekbe. A Die Presse ismerteti a ljubljanai köztársasági elnök bírálatát a karintiai szlovénok helyzetével kapcsolatban.

2010. 06. 07. 9:08
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Die Presse (Diepresse.com)

A konzervatív osztrák napilapban Wieland Schneider és Christian Ultsch Karintiában anakronisztikus a helyzet címmel készített interjút Danilo Türk szlovén köztársasági elnökkel. Az ellenzék kezdeményezte az elnök felmentését, mert kitüntette Tomas Ertlt. Ő volt a jugoszláv titkosszolgálat vezetője 1979-ben, amikor a hírszerzés ügynökei a karintiai Völkermarktban bombát robbantottak. Türk kijelentette: nem foglalkozott a kitüntetés nemzetközi következményeivel. Az elismerést azzal magyarázta, hogy 1989-ben belügyminiszterként megvédte Szlovéniát a Milosevics által feltüzelt tüntetőktől. A kitüntetésre a rendőrszakszervezet tett javaslatot. Az elnök elismerte, hogy sokat beszéltek az akkori titkosszolgálatokban néhány személy felelőtlen viselkedéséről. Eljárást indítottak ellene, de Ertl ellen nem léteztek bizonyítékok.

Heute (Heute.de)

A Heute Minisztérium: illegális, génmanipulált kukorica hét tartományban című cikkében a szövetségi köztársaság egyik legnagyobb mezőgazdasági botrányáról írt. „Ez itt Németország eddigi legnagyobb génmanipuláltvetőmag-botránya” – nyilatkozta Alexander Hissting, a Greenpeace mezőgazdasági szakértője. A Greenpeace – a hannoveri mezőgazdasági minisztérium értesülése szerint – már március elején értesült a szennyeződésről. Az eredményekről azonban csak április 27-én tájékoztatták a környezetvédelmi tárcát, mely illetékes a gazdák figyelmeztetésére.

Az alsó-szászországi környezetvédelmi minisztérium szerint tartományukon kívül még Baden-Württemberg, Bajorország, Brandenburg, Mecklenburg–Elő-Pomeránia, Észak-Rajna–Vesztfália és Schleswig-Holstein kereskedői terjeszthették a szennyezet vetőmagokat. A tartományok abban állapodtak meg, hogy március végéig jelzik vizsgálati eredményeiket. Így kívánták megakadályozni, hogy génmanipulált fajtákkal szennyezett vetőmag kerüljön a földekbe. Ezt a határidőt Alsó-Szászország elmulasztotta betartani. „Vagy tudatosan dolgoztak slamposan, vagy politikai meggyőződésből készek voltak elfogadni, hogy a génmanipulált kukorica elvetésével kész tényeket teremtenek” – bírálta a történéseket Hissting.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.