Egy fiatal nő adta le a gyilkos lövéseket?

A Frankfurter Allgemeine Zeitung beszámol arról, hogy az alsó-szászországi CDU illegális kampányfinanszírozási ügyének szálai elérhetik a jelenlegi szövetségi elnököt is. A Die Welt a jövő héten kezdődő RAF-per kapcsán kérdezte a 33 éve meggyilkolt államügyész fiát.

2010. 09. 25. 9:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Frankfurter Allgemeine Zeitung (faz.net)

A konzervatív német napilapban Markus Wehner Az LKA nyomozói CDU-aktákat foglaltak le címmel tudósít az alsó-szászországi kereszténydemokraták számára mind kínosabb ügyről. (Az előzményekről lásd a szept. 17-i sajtószemlét.) Az alsó-szászországi CDU illegális kampányfinanszírozási botránya kapcsán a hannoveri Tartományi Bűnügyi Hivatal (LKA) nyomozói irodákat és magánlakásokat kutattak át. „Tizenhat épületben tartottunk házkutatást” – nyilatkozta Joachim Geyer, a braunschweigi államügyészség szóvivője.

Azt vizsgálták, hogy a wolfsburgi városgazdálkodás támogatta-e 2002-ben és 2003-ban Christian Wulffnak, a CDU akkori miniszterelnök-jelöltjének és jelenlegi szövetségi elnökének kampányát. Hasonló gyanú merült fel a 2001-es és 2006-os polgármester-választással kapcsolatban is. Aktákat foglaltak le a hannoveri CDU-központban, Wolfsburgban Rolf Schnellecke (CDU) főpolgármesternél, Markus Karpnál, Wulff egykori kampányfőnökénél és Maik Nahrstedtnél. Nahrstedt korábban a városüzemeltetés szóvivője volt és a szolgálati autóját kampánycélokra használta, valamint a mobiltelefon- és fényképköltségeket a munkáltatójával számoltatta el.

Die Welt (welt.de)

A konzervatív német napilapban Miriam Hollstein Miért hisz Buback fia a női elkövetőben című cikkében foglalkozik egy jövő héten kezdődő perrel. Csütörtökön indul per a stuttgarti bíróságon Verena Becker egykori RAF-terrorista ellen. 1977. április 7-én társaival merényletet követtek el Siegfried Buback akkori főállamügyész, a férfi sofőrje és egy munkatársa ellen. Egy hónappal később elfogták a Vörös Hadsereg Frakció (RAF) két terroristáját, Günter Sonnenberget és Verena Beckert. Bár Becker magánál hordta a gyilkos fegyvert, mégis 1980-ban megszüntették az ellene folyó nyomozást a Buback-ügyben. Ennek oka, hogy már egy másik eljárásban életfogytiglani börtönbüntetésre ítélték, mert letartóztatásakor két rendőrt súlyosan megsebesített. A Buback-merényletért másik három RAF-terroristát, Christian Klart, Brigitte Mohnhauptot és Knut Folkertset ítélték el. Minden valószínűség szerint azonban egyikük sem ült azon a motoron, amelyről a halálos lövéseket leadták. 2009-ben a nyomozók megtalálták Becker nyálmintáját a Buback-gyilkosságért felelősséget vállaló levélen.

Michael Buback, a meggyilkolt főállamügyész fia három éve szeretné megtudni, ki volt apja gyilkosa. Az ő kutatásai is hozzájárultak ahhoz, hogy Verena Becker most bíróság előtt áll. Buback a per kezdete előtt abban bízik, hogy közelebb kerülnek a valódi gyilkos személyének tisztázásához. A meggyilkolt államügyész fia elmondta, hogy a merénylet után majd húsz szemtanú beszélt arról, hogy egy fiatal nő lőtt. Ezeket a vallomásokat közvetlenül a bűncselekmény után tették, de a nyomozati aktákból vagy hiányoztak, vagy fontos részletek kimaradtak belőlük.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.