Frankfurter Allgemeine Zeitung (faz.net)
A konzervatív német napilapban Markus Wehner Az LKA nyomozói CDU-aktákat foglaltak le címmel tudósít az alsó-szászországi kereszténydemokraták számára mind kínosabb ügyről. (Az előzményekről lásd a szept. 17-i sajtószemlét.) Az alsó-szászországi CDU illegális kampányfinanszírozási botránya kapcsán a hannoveri Tartományi Bűnügyi Hivatal (LKA) nyomozói irodákat és magánlakásokat kutattak át. „Tizenhat épületben tartottunk házkutatást” – nyilatkozta Joachim Geyer, a braunschweigi államügyészség szóvivője.
Azt vizsgálták, hogy a wolfsburgi városgazdálkodás támogatta-e 2002-ben és 2003-ban Christian Wulffnak, a CDU akkori miniszterelnök-jelöltjének és jelenlegi szövetségi elnökének kampányát. Hasonló gyanú merült fel a 2001-es és 2006-os polgármester-választással kapcsolatban is. Aktákat foglaltak le a hannoveri CDU-központban, Wolfsburgban Rolf Schnellecke (CDU) főpolgármesternél, Markus Karpnál, Wulff egykori kampányfőnökénél és Maik Nahrstedtnél. Nahrstedt korábban a városüzemeltetés szóvivője volt és a szolgálati autóját kampánycélokra használta, valamint a mobiltelefon- és fényképköltségeket a munkáltatójával számoltatta el.
Die Welt (welt.de)
A konzervatív német napilapban Miriam Hollstein Miért hisz Buback fia a női elkövetőben című cikkében foglalkozik egy jövő héten kezdődő perrel. Csütörtökön indul per a stuttgarti bíróságon Verena Becker egykori RAF-terrorista ellen. 1977. április 7-én társaival merényletet követtek el Siegfried Buback akkori főállamügyész, a férfi sofőrje és egy munkatársa ellen. Egy hónappal később elfogták a Vörös Hadsereg Frakció (RAF) két terroristáját, Günter Sonnenberget és Verena Beckert. Bár Becker magánál hordta a gyilkos fegyvert, mégis 1980-ban megszüntették az ellene folyó nyomozást a Buback-ügyben. Ennek oka, hogy már egy másik eljárásban életfogytiglani börtönbüntetésre ítélték, mert letartóztatásakor két rendőrt súlyosan megsebesített. A Buback-merényletért másik három RAF-terroristát, Christian Klart, Brigitte Mohnhauptot és Knut Folkertset ítélték el. Minden valószínűség szerint azonban egyikük sem ült azon a motoron, amelyről a halálos lövéseket leadták. 2009-ben a nyomozók megtalálták Becker nyálmintáját a Buback-gyilkosságért felelősséget vállaló levélen.
Michael Buback, a meggyilkolt főállamügyész fia három éve szeretné megtudni, ki volt apja gyilkosa. Az ő kutatásai is hozzájárultak ahhoz, hogy Verena Becker most bíróság előtt áll. Buback a per kezdete előtt abban bízik, hogy közelebb kerülnek a valódi gyilkos személyének tisztázásához. A meggyilkolt államügyész fia elmondta, hogy a merénylet után majd húsz szemtanú beszélt arról, hogy egy fiatal nő lőtt. Ezeket a vallomásokat közvetlenül a bűncselekmény után tették, de a nyomozati aktákból vagy hiányoztak, vagy fontos részletek kimaradtak belőlük.
Magyar Péter a nők elleni erőszak napját alapította meg