Hiányzások miatt csökkenthetik a segélyeket

A Der Spiegel értesülései szerint a franciák követelték ki a közös valutát a német egységhez történő hozzájárulásukért cserébe. A Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung ismerteti a CDU frakcióvezetőjének javaslatát, aki az iskolából hiányzó gyermekek esetében csökkenteni kívánja a szülőknek kifizetett segélyeket.

2010. 09. 26. 12:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (Faz.net)

A konzervatív német napilap vasárnapi kiadása Kevesebb segély az iskolákból hiányzóknak – Kauder következményeket követel a szülők számára című cikkében tudósít a CDU frakcióvezetőjének elképzeléseiről. Volker Kauder a segélyek megkurtításával fenyegeti az iskolából hiányzók szüleit, amennyiben nem küldik következetesen iskolába a gyermeküket. A politikusnak meggyőződése, hogy igen ritkán szabnak ki pénzbüntetést, és még ritkábban hajtják be azokat. Majd hozzáfűzte: aki segélyben részesül, annak is iskolába kell küldenie a gyermekeit. Ha nem teszi, és ez az ő hibájából történik, akkor a büntetés összegét le kell vonni az állami támogatásából. Kauder megvizsgálja, hogy egy ilyen lépésnek megvan-e a jogi alapja.

Michael Sommer, a Német Szakszervezeti Szövetség (DGB) elnöke szerint egy átlátható eljárásban kell az emberhez méltó létminimumot megállapítani. A DGB vezetője ezzel kapcsolatban határozottan elutasította, hogy a segélyt a nettó bérek alakulásához kössék, mert ezekbe az igen alacsony bérek is beleszámítanak. Ráadásul a kormány számos takarékossági intézkedése csökkentette a nettó béreket.

Der Spiegel (Spiegel.de)

A baloldali német hírmagazin Mitterrand az eurót az egyesülés ellentételezéseként követelte című cikkében ismerteti az állami egység helyreállításának francia árát. Francois Mitterrand francia államelnök 1989-ben a német újraegyesüléshez történő hozzájárulását az európai valutaunió bevezetésének felgyorsításától tette függővé. Ez derül ki az eddig titkosan kezelt feljegyzésekből, amelyeket Mitterrand-nal és az akkori német külügyminiszterrel, Hans-Dietrich Genscherrel (FDP) folytatott megbeszélésekről készítettek. „Németország csak akkor reménykedhet az újraegyesülésben, ha létrejön egy erős közösség” – fogalmazott a francia elnök.

A jegyzőkönyv szerint a francia felvetésekre válaszul Genscher több engedményt is kilátásba helyezett. A Strasbourgban megrendezett csúcstalálkozón megállapodtak az állam- és kormányfők, hogy megteszik a következő lépést a valutaunió felé. Ezzel egy időben a politikusok támogatásukról biztosították a német újraegyesülést. A szemtanúk a magazinnak megerősítették, hogy szoros összefüggés tapasztalható a német egység és az európai valutaunió között. Mitterrand nem akart újraegyesülést az európai integráció területén tett előrelépés nélkül, s az egyetlen terület, amit már előkészítettek, az a valutaunió volt – nyilatkozta Hubert Védrine, Mitterrand korábbi tanácsadója. Karl-Otto Pöhl, a Bundesbank korábbi elnöke még világosabban fogalmazott: „Lehetséges, hogy az európai valutaunió nem jött volna létre a német egység nélkül”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.