Folha.uol.com.br – Brazília
A brazil lap a CNT/Sensus kedden közzétett választási felmérését tette közzé, amely már a harmadik olyan eredmény, amely a volt gerillanő, Dilma Rousseff október harmadikai győzelmét vetíti előre már az elnökválasztás első fordulójában. A kormányfői posztot betöltő Rousseffre eszerint a megkérdezettek 50,5 százaléka szavazna, messze leszakadva tőle következik José Serra, Sao Paulo szociáldemokrata párti (PSDB) kormányzója mindössze 26,5 százalékkal. A harmadik továbbra is Marina Silva, Lula volt környezetvédelmi minisztere (8,9 ponttal).
A Folha megjegyezte még, hogy a másik közvélemény-kutató iroda, a Datafolha felmérése alapján egyre több jómódú brazil polgár választja az alacsony sorból kiemelkedő és sokáig írástudatlan politikus asszonyt. A CNT/Sensus mérései alapján Dilma nyerne akkor is, ha mégis sor kerülne a második fordulóra: ekkor Dilma 55,5 százalékot kapna, míg Serra 32,9 százalékot, viszont elég magas lenne az érvénytelen vagy üresen beadott szavazólapok aránya: 11,6 százalék. (A kérdezőbiztosok szeptember 10-12 között 2000 lakost kerestek föl 136 településen.)
Elmundo.es – Spanyolország
Latin-amerikai vonatkozásai miatt különösen fontos törvényt fogadott el Svájc parlamentje, írta a spanyol El Mundo: megteremtette a jogi keretét a diktátorok számláinak zárolására. A 200 fős berni alsóház 114 igen szavazattal, 49 nem mellett jóváhagyta azt a törvényt, amely elkobozhatja a törékeny demokráciájú államok (volt) vezetőinek svájci bankokban utalt számláit és itt elhelyezett vagyonát. Svájc a később törvényesen megválasztott kormánynak adhatja ki a kérdéses számlákon vagy trezorokban található vagyont. Az új törvényt csak abban az esetben alkalmazzák, ha nincs együttműködés az illető ország és Svájc igazságügyi hatóságai között. Az első kedvezményezett a januári földrengésben újabb csapást elszenvedő karibi szigetország, Haiti lehet, amely a földrész legszegényebb állama.
A parlament szavazott egy másik törvényről is, azt azonban a honatyák elutasítottak 108:50 arányban. Ez a törvénykiegészítés lehetővé tette volna, hogy nyomozást indítsanak olyan pénzügyi közvetítők ellen, akik részt vettek az érintett politikusok pénzének és letétjeinek svájci elhelyezésében