Inog Merkel széke?

A Frankfurter Allgemeine Zeitung beszámol azokról a CDU-n belüli találgatásokról, hogy a baden-württembergi tartományi gyűlési választásokon elszenvedett vereség megingathatja-e Merkel kancellári székét. A Tages-Anzeiger arról tudósít, hogy a svájci néppárt elégedetlen a kiutasítások végrehajtásának szigorúságával.

2010. 10. 14. 7:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Frankfurter Allgemeine Zeitung (faz.net)

A konzervatív német napilapban Günter Bannas Elesik Stuttgart, Merkel meginoghat című cikkében ismerteti a kancellár jövőjével kapcsolatos találgatásokat. Tekintettel a katasztrofális közvélemény-kutatási eredményekre, a CDU-ban politikai spekulációk indultak a 2011. március 27-i, baden-württembergi tartományi választásokon várható vereség miatt. Arról beszélnek, hogy ha a CDU kihullana a stuttgarti kormányból, az robbanásszerű változáshoz vezetne, ami Angela Merkelt (CDU) és Guido Westerwellét (FDP) is elsöpörheti. A kereszténydemokraták körében elterjedt az a felfogás, hogy a Merkel utáni kancellár nem a CDU, hanem a CSU tagja lesz.

A személyi spekulációk középpontjában Karl-Theodor zu Guttenberg védelmi miniszter és a CSU kedvence áll. Guttenbergről népszerűsége miatt feltételezik, hogy képes lesz a kereszténydemokratákat ismét a 40 százalékos küszöb fölé emelni. Guttenberg eléggé CSU-politikus ahhoz, hogy a pártszövetség törzsszavazóit mozgósítsa, elég fiatal, hogy az ifjabb választókat is megszólítsa. A nők is szimpatikusnak találják és a Bundeswehr ügyeire adott válaszai is azt mutatják, hogy nem gondolkodik merev kategóriákban.

Tages-Anzeiger (tagesanzeiger.ch)

A baloldali-liberális zürichi napilapban Claudia Blumer „Verekednek, kiabálnak és harapnak” című cikkében foglalkozik azzal, hogy a svájci néppárt szerint a Szövetségi Bevándorlási Hivatal túlzottan kesztyűs kézzel bánik a kiutasítások alkalmával a migránsokkal. A tervezett kiutasítások egynegyedét nem lehet végrehajtani, mert az érintettek ellenállnak. A svájci televízió oknyomozó riportja szerint tavaly 2600 kiutasított nem szállt fel a repülőgépre, a kihasználatlan repülőhelyek miatt az államnak 270 000 frankos kára keletkezett.

Thomas Hurter schaffhauseni néppárti képviselő (SVP) már szükséghelyzetről beszél. A képviselő a lapnak elmondta, hogy szerinte a szövetségi hivatal kevésbé szigorú és nem elég következetes. A kiutasított személy pontosan tudja, miként kell viselkednie, hogy Svájcban maradhasson. Másrészt Svájcnak sokkal keményebben kell tárgyalnia azokkal az államokkal, akik megtagadják állampolgáraik visszavételét. Ha egy kiutasított védekezik, akkor jön a kényszerkizsuppolás, ami hatalmas többletköltséget okoz az államnak. Az utasszállító gépek csak feltételesen alkalmasak erre a feladatra, katonai gépekkel a kiutasítás hatékonyabban és egyszerűbben lebonyolítható, s vélhetően olcsóbb is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.