Frankfurter Allgemeine Zeitung (faz.net)
A konzervatív német napilapban Günter Bannas Elesik Stuttgart, Merkel meginoghat című cikkében ismerteti a kancellár jövőjével kapcsolatos találgatásokat. Tekintettel a katasztrofális közvélemény-kutatási eredményekre, a CDU-ban politikai spekulációk indultak a 2011. március 27-i, baden-württembergi tartományi választásokon várható vereség miatt. Arról beszélnek, hogy ha a CDU kihullana a stuttgarti kormányból, az robbanásszerű változáshoz vezetne, ami Angela Merkelt (CDU) és Guido Westerwellét (FDP) is elsöpörheti. A kereszténydemokraták körében elterjedt az a felfogás, hogy a Merkel utáni kancellár nem a CDU, hanem a CSU tagja lesz.
A személyi spekulációk középpontjában Karl-Theodor zu Guttenberg védelmi miniszter és a CSU kedvence áll. Guttenbergről népszerűsége miatt feltételezik, hogy képes lesz a kereszténydemokratákat ismét a 40 százalékos küszöb fölé emelni. Guttenberg eléggé CSU-politikus ahhoz, hogy a pártszövetség törzsszavazóit mozgósítsa, elég fiatal, hogy az ifjabb választókat is megszólítsa. A nők is szimpatikusnak találják és a Bundeswehr ügyeire adott válaszai is azt mutatják, hogy nem gondolkodik merev kategóriákban.
Tages-Anzeiger (tagesanzeiger.ch)
A baloldali-liberális zürichi napilapban Claudia Blumer „Verekednek, kiabálnak és harapnak” című cikkében foglalkozik azzal, hogy a svájci néppárt szerint a Szövetségi Bevándorlási Hivatal túlzottan kesztyűs kézzel bánik a kiutasítások alkalmával a migránsokkal. A tervezett kiutasítások egynegyedét nem lehet végrehajtani, mert az érintettek ellenállnak. A svájci televízió oknyomozó riportja szerint tavaly 2600 kiutasított nem szállt fel a repülőgépre, a kihasználatlan repülőhelyek miatt az államnak 270 000 frankos kára keletkezett.
Thomas Hurter schaffhauseni néppárti képviselő (SVP) már szükséghelyzetről beszél. A képviselő a lapnak elmondta, hogy szerinte a szövetségi hivatal kevésbé szigorú és nem elég következetes. A kiutasított személy pontosan tudja, miként kell viselkednie, hogy Svájcban maradhasson. Másrészt Svájcnak sokkal keményebben kell tárgyalnia azokkal az államokkal, akik megtagadják állampolgáraik visszavételét. Ha egy kiutasított védekezik, akkor jön a kényszerkizsuppolás, ami hatalmas többletköltséget okoz az államnak. Az utasszállító gépek csak feltételesen alkalmasak erre a feladatra, katonai gépekkel a kiutasítás hatékonyabban és egyszerűbben lebonyolítható, s vélhetően olcsóbb is.
Magyar Péter-hazugságok: Hann Endre és a Medián legnevetségesebb trükközései