Tiltsák be az éjszakai harangozást!

A Tages-Anzeiger beszámol egy vállalkozó harcáról, aki az emberjogi bírósághoz fordult az éjszakai harangozás betiltása érdekében. A Die Presse a néppárt bécsi választási kudarcának okait kutatja.

2010. 10. 12. 7:28
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tages-Anzeiger (tagesanzeiger.ch)

A baloldali-liberális zürichi napilapban Jan Derrer „Tudatosan megvonják az emberektől az alvást” című cikkében foglalkozik egy vállalkozó abszurd magánháborújával. A szövetségi bíróság visszautasította Christian Frei beadványát, aki a negyedóránkénti éjszakai harangozást kívánta betiltani. Frei most abban bízik, hogy az Európai Emberjogi Bíróságnál (EGMR) sikerrel jár. Frei akkor lenne elégedett, ha legkésőbb 22 órakor kikapcsolnák a harangokat. Frei arra hivatkozik a strasbourgi bíróság előtt, hogy a svájci taláros testület lesöpörte az asztalról azt a tanulmányt, mely az éjszakai harangozás egészségkárosító hatását volt hivatva bizonyítani. Frei szerint a harangozás sérti a magánszférához és a családi élethez való jogot. Christian Frei nyolc éve költözött Gossauba (Zürich kanton), akkor kezdte el a harangozás elleni harcát. Hogy a reggel 5-ös harangozástól megszabaduljon, egy ideig akkor hívta fel a helyi egyházközség elnökét.

Miért nem költözik el egyszerűen Frei? „Nem olyan egyszerű ez” – válaszolta a kérdésre, mert Svájcban több mint 5000 templom áll, falvanként legalább kettő. Máshol is ugyanebbe a problémába ütközne.

Die Presse (diepresse.com)

A konzervatív osztrák napilap Thomas Prior A néppárt nagyvárosi válsága című cikkében tudósít a vasárnapi bécsi választások tanulságairól. A pártelnök felismerte az idők jeleit: „Ha át kívánjuk venni az ország vezetését, akkor a városok vezetését kell megszereznünk.” A felvetés egy bizonyos Wolfgang Schüsseltől származik, pontosan 15 évvel ezelőtt vetette papírra ezeket.

Schüssel megállapításai ma aktuálisabbak, mint valaha. A Josef Pröll pártelnöksége alatt elszenvedett első nagy vereség másnapján keserű felismerésre kényszerült az ÖVP. Fritz Kaltenegger pártigazgató úgy fogalmazott a lapnak, ha a 2013-as nemzetgyűlési választásokon vissza kívánnak vágni, akkor jobb eredményt kell elérni. Másként fogalmazva, ha 2013-ban a néppárt nem szerepel jobban Bécsben, akkor nem lehet Josef Pröll kancellár. A néppárt adja ugyan Grazban, Bregenzben, Kismartonban és áttételesen Innsbruckban is a polgármestert, de Linz, Salzburg, Sankt Pölten és Bécs szilárdan a szocialisták kezében van továbbra is. A fővárosban a néppárt 5,5 százalékot veszített és alig 13,25 százalékot kapott. Ennek oka az ideológiai következetlenség. A bécsi ÖVP választásról választásra módosította álláspontját. Korábban egy liberális nézeteit hangoztató jelöltet indítottak, majd megpróbáltak egy „törvény és rend” kampányt is folytatni, Wolfgang Schüssel mottóját követve. Ő 1995-ben azt ajánlotta, hogy erősítsék a szülőföld érzetét a városokban, ezért most az új főpolgármester-jelölt, Christina Marek burkatilalmat és német nyelvtudást követelt a bevándorlóktól.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.