A szakpolitikus közleményében azt írta: az Orbán-kormány egy év alatt semmit nem tett a kórházak működőképességének javításáért.
Az egészségügyi dolgozók keresete nem emelkedett, sőt vásárlóerejét tekintve csökkent, az intézmények adóssága nőtt, a várólisták hosszabbak lettek – fejtette ki, hozzátéve: a kórházakból már nemcsak a fiatalok, hanem tapasztalt főorvosok is „menekülnek”. Az MSZP meggyőződése az, hogy a tervezett államosítás nem ad választ a magyar egészségügy kihívásaira. A központosítás, a szigorú kormányzati felügyelet nem oldja meg az egyre súlyosbodó munkaerőhiányt, az állam nem ad több pénzt.
Könnyebbé válhat a kórházak egy részének bezárása, miután „nem kell akadékoskodó önkormányzatokkal egyeztetni, kezdődhet az ingatlanok zsibvására” – fogalmazott a korábbi MSZP-s egészségügyi miniszter, aki szerint arra sincs semmi garancia, hogy a kórházi rendszer karcsúsításából fakadó megtakarítás az egészségügyben marad, hiszen a gyógyszerkassza megsarcolásával is csökkentik az egészségügyi kiadásokat. Ugyanakkor az MSZP szerint is szükség van szerkezeti átalakításra, „de nem parancsuralmi rendszerben, hanem a társadalombiztosítás és a fenntartók türelmes egyeztetése alapján, demokratikus jogállamhoz illő módon úgy, hogy a változásokkal együtt többletpénz jut az egészségügybe” – hangsúlyozta Kökény Mihály.
(MTI)

Az autópályán lerobbanni életveszélyes is lehet – mi legyen az első teendőnk?