Ska Cubano, Trio Rosenberg, Acquaragia – ezek az idei Vidor-fesztivál világzenei felhozatalának húzónevei, de a magyar folk- és világzenei élet legkiválóbbjai sem maradnak el. A fesztivál kilenc napja alatt fellép Petrás Mária és a Muzsikás együttes, a Técsői Banda, a Parno Graszt, a Magyarpalatkai Banda, a Tárkány Művek, Ferenczi György és a Rackajam, Szalóki Ági a Gryllus testvérekkel közösen, Bognár Szilvia, valamint Balogh Kálmán és a Gipsy Cimbalom Band. Jövő pénteken pedig a Csík Zenekar ad koncertet Lovasi Andrással karöltve.
A színházi versenyprogram az idén igazán erős, szokás szerint az előző évad legjobb vígjátékai küzdenek meg egymással. A mai nyitónapon kétszer is látható lesz a Pintér Béla Társulat legújabb, Tündöklő középszer című kamara-előadása. A nagyszínpadi produkciók között látható lesz az Örkény Színház János királya, Az öldöklés istene a Vígszínház előadásában, a Lars von Trier filmje alapján készült, Főfőnök című darab a Radnóti Színháztól, a Katona József Színház Golden Dragonja. Nem maradnak el a kamara-előadások sem: többek között ott lesz a Nézőművészeti Kft. előadásában A fajok eredete, a HoppArt Társulat Korijolánusza és a Pince Színház Krumplirózsa-átirata. A színházi verseny öttagú zsűrije elnökének az idén Makk Károlyt kérték fel, a díjkiosztót szombaton a Dolcsaja Vita előadása után tartják meg a Móricz Zsigmond Színházban.
Bábelőadásokból is kijut a gyerekeknek bőven. A környező települések óvodáiban, iskoláiban szórakoztatja majd a kicsiket a Ládafia Bábszínház, a Ziránó Színház, a Kalamajka Bábszínház, a Figurina Animációs Kisszínpad.
A Vidor idején számos kísérőprogramból lehet válogatni: a Pregitzer Fruzsina vezette örömtársulat, a Déryné hadművelet tagjai újra vásári komédiáznak csütörtök este a Jósa András Múzeumban, miközben emberségre, szépségre, összetartozásra tanítanak. Újfent Nyíregyházára látogatnak a dumaszínházas fiúk is: a Kodály Zoltán Általános Iskolában mától jövő hét péntekig Hadházi László, Beliczai Balázs, Badár Sándor, Kovács András Péter, Dombóvári István megmosolyogtató nagyotmondásaikkal múlatják majd az időt. A képzőművészeti programok is ígéretesek. A Jósa-múzeumban Bálint Endre és Korniss Dezső munkáiból – az Antal–Lusztig-gyűjteményben szereplő képekből – retrospektív kiállítást rendeznek, Aleszja Popova balett-táncosnő fotográfiáiból pedig a Móricz Zsigmond Megyei Könyvtár galériájában nyílik tárlat.

Miniszterelnöki üzenet a Harcosok Klubja előtt