Könyv a drogok történetéről

Tar Zsuzsanna
2001. 01. 18. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kormányok drogellenes politikája komoly befolyást gyakorolhat a társadalomra, de a kábítószer-fogyasztást végső soron az egyes társadalmi szereplők magatartása fogja meghatározni – mondta Bayer István professzor, az ENSZ kábítószer főosztályának volt munkatársa, A drogok történelme című könyv szerzője kötetének bemutató sajtótájékoztatóján. Mint mondta: a jövőben egyre inkább a szintetikus szerek hódítanak majd teret.– Az ismeretterjesztő munka célja, hogy korrekt és pontos tájékoztatással szolgáljon a közvéleménynek a kábítószerekről és azok veszélyeiről – hangsúlyozta Topolánszky Ákos, az Ifjúsági és Sportminisztérium kábítószerügyekért felelős helyettes államtitkára. A tárca egymillió forinttal támogatta az Aranyhal Könyvkiadó gondozásában megjelent 400 oldalas kötetet, amelyből megismerhetjük a hallucinogén anyagok történetét a sámánok által használt gombáktól kezdve a hasison át az LSD-ig, ezek szerepét a hippimozgalmakban, és az ecstasy társadalmi jelentőségét. Az LSD-vel végzett állatkísérletek meglepő eredménnyel jártak: e szer hatása alatt a pók összevissza szőtte hálóját, a macska pedig páni félelembe esett az egerek láttán – olvasható a könyvben. Ugyanakkor megtudhatjuk: 1957-ben Magyarország a nyersmorfingyártás terén a világon a hatodik helyen állt, a mákszalmából való morfingyártásban pedig az első helyen, közel kétszeres mennyiséget termelve, mint a második helyet elfoglaló Hollandia.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.