Kicsiny, beteg számkivetettek

2001. 06. 14. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tizenöt AIDS-es gyereket nevel otthonában egy kórházigazgató Romániában. Paul Marinescu új családja Bukarest környékén, egy fertőző betegségeket gyógyító kórház melléképületében él.Szüleik a gyerekektől betegségük miatt szabadultak meg, Marinescu eleinte csak kezelte őket: „Ők voltak az első betegeim, de családra is szükségük volt. Azóta én vagyok az apjuk” – nyilatkozta. A gyerekek apjuknak szólítják az orvost, és úgy is viselkednek vele. A legnagyobb kislányt, Danielát, Marinescu saját nevére és címére akarja átiratni, mert nemsokára betölti 14 életévét, és személyi igazolványt kap. Ugyanezt szándékozik tenni a többi gyerekkel is. „Törvényesen is örökbe akartam fogadni a gyerekeket – nyilatkozta –, de nem lehet. Anyagiak híján nem tudnám megadni nekik azt, amit megérdemelnének. Így a kórházban maradnak. Családom mindenben támogat, orvos lányom gyakran meglátogatja őket.” Eleinte huszonhatan voltak, de tizenegy kicsi már meghalt. A gyerekek egy része már a betegség előrehaladott szakaszában van, néhányuk pszichológiai gondokkal is küszködik. Bármiben betegednek is meg, az AIDS-fertőzöttség miatt nehezen gyógyulnak.A 13 éves Ramona szégyelli betegségét, nem is szívesen beszél róla. Egészen apró korában adta árvaházba az anyja, mert kiderült szörnyű baja. Az óvodában, iskolában csúfolták, amíg Marinescu kórházába nem került. „Csak az aputól nem szégyellek kérdezősködni. Ő azt mondja, mindannyian meggyógyulunk, és én hiszek neki.” A 12 éves Iuliant szintén bántották a betegsége miatt, szülei évek óta nem látogatják.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.