A híradások szerint a tudós nyilatkozata a washingtoni tudományos akadémián hangzott el.
- Novemberben csupán az első kísérletek kezdődnek – mondta a CNN-nek adott interjúban Antinori munkatársa, a terméketlenséggel foglalkozó szakember, Panaiotisz Zavosz. Antinori és Zavosz szerint az Egyesült Államokban, Olaszországban, Franciaországban, Nagy-Britanniában és Japánban sok ezerre tehető azoknak a száma, akik klónoztatnák magukat azért, hogy gyerekük lehessen.
Antinori elmondta: a kísérlet első részében elsősorban tanulmányokat és vizsgálatokat folytatnak, majd lefagyasztják az embriókat. A méhbe való beültetésükre semmiképp sem kerülhet sor tíz évnél korábban. A kutatás első fázisának nem az a célja, hogy emberi lényt hozzanak létre, hanem tanulmányozásra alkalmas embriókat.
- Az ellenőrzéseknek köszönhetően nem kerülhet sor „hibás” embriók beültetésére és szörnyetegek világrajöttére – mondta Antinori.
A Dollyt létrehozó Ian Wilmut szerint viszont a Zavosz által említett ellenőrzési módok nem megbízhatóak, hiszen – mint mondta – „nincs módszer arra, hogy a jó embriókat kiemeljék a rosszak közül”. Legfeljebb abortusszal előzhetik majd meg a szörnyetegek világra-jöttét.
A nemzetközi szankcionálást lehetővé tevő „etikai beavatkozási jog” megteremtését szorgalmazza a francia egészségügy-miniszter és a német kormány a szaporítási célzatú emberklónozás meggátlására. Tegnap felkérték Kofi Annan ENSZ-főtitkárt, hogy kezdeményezze egy, a reprodukciós célú emberklónozás tilalmát kimondó nemzetközi egyezmény kidolgozását (MTI).
Az Építési és Közlekedési Minisztérium feljelentést tett a Partizán videója miatt