Közel százmillió forintot fizetett ki a XXII. kerületi önkormányzat az előző választási ciklusban a budafoki városközpont megépítésére létrejött Promontorudvar Kft. -nek. El is készültek a tervek, lebontották a Városház tér közepén éktelenkedő fémbódékat, és néhány régi házat is, hogy előkészítsék a tereprendezést. A mintegy másfél milliárd forintos beruházás azóta sem valósult meg, mert a befektető csoportot cserben hagyta a hitelező.
Eredetileg egy ötszintes, vegyes funkciójú épületegyüttes jöhetett volna létre a területen élelmiszerbolttal, vendéglátó-egységekkel, irodákkal és mélygarázzsal. Az építést vállaló cég azonban nem teljesítette a határidőket.
Hajas Ervin, Budafok akkori polgármestere szerint jó szerződést kötöttek a beruházóval, mert előnyös tárgyalási pozícióban tudtak elállni a megállapodástól. Az önkormányzat viszont hiába keresett új befektetőket, nem kapott megfelelő ajánlatot.
Németh Zoltán, a kerületi pénzügyi bizottság elnöke szerint a következő időszak legfontosabb feladatai közé tartozik az előző vezetéstől örökölt probléma megoldása. Fontos a közellátás magasabb színvonalának biztosítása, szem előtt tartva az elköltöztetett kereskedők szempontjait. A helyzet bonyolultságát mutatja, hogy a budafoki belváros rendezéséhez szorosan kapcsolódik a Pécsi utca megnyitása, a Kossuth Lajos utca sétálóutcává alakításának terve és a helyi piac fejlesztésének megoldása. A tömb beépítését minél előbb el akarják kezdeni, mert a kerület lakói határozottan igénylik, hogy „valami történjék” az üres telken.
Ennek érdekében a kerületi képviselő-testület felkérte Szabolcs Attila polgármestert, hogy vizsgálja meg a terület önkormányzati beruházásban történő rendezésének lehetőségét.
A helyhatóság megbízásából a budafoki vagyonkezelő közreműködésével tanulmánytervek készültek. A képviselők a városkép és a hasznosíthatóság szempontjából a legkedvezőbben megvalósítható változatot fogadták el. Eszerint az első ütemben a rendezési terv lehetőségeit kihasználva építik be a területet, gépkocsiparkolóval, a födszinten és az emeleten üzletekkel, a tetőtérben lakásokkal. A létesítményben egyéb szolgáltatóegységeket is elhelyeznek majd.
A beruházás 1,2 milliárd forintba kerülne, amiből rövid időn belül megtérül az eladott helyiségek ára. A hiányzó öszszeget hitelfelvétellel kívánják előteremteni, de a kerületi pénzügyi bizottság azt javasolta, hogy a képviselő-testület vizsgálja meg a pályázati lehetőségeket is.

Nincs több kegyelem a drogkereskedőkkel szemben: elfogadta a parlament a kábítószerek betiltását