Mintegy 1,2 milliárd forintot költ a vízművek a vízcsőhálózat javítására. Ennek közel kilencven százalékát vízcsőfektetésekre, több mint tíz százalékát bekötővezetékek cseréjére és egy százalékát műtárgyfelújításra költik. Az idén több mint hétszázmillió forint nyereséget könyvelhetett el a társaság, így juthat pénz az ügyfélszolgálat fejlesztésre, a vízminőség javítását célzó és a környezetvédelmi beruházásokra is – közölte Haranghy Csaba, a Fővárosi Vízművek Rt. gazdasági igazgatója. Tájékoztatása szerint az európai szabvány előírásainak megfelelően az elkövetkezendő években a régi, ólommal bélelt közcsövek helyére korszerű vezetékeket kell elhelyezni a fővárosban. A bekötővezetékek cseréjére mintegy 200 millió forintot fordít a vízművek ebben az évben, ebből a XI. kerületben 700, a VIII. kerületben 200 bekötést cserélnek ki, de a többi kerületben is elkezdik a munkát.
A XVII. kerületben több mint egy kilométernyi gerincvezetéket épít ki a szolgáltató, ezzel a vízellátási gondokkal küzdő Maglód irányában is megnyílik a fejlesztés lehetősége. Gyakorta előfordult vízhiány Kistarcsa és Kerepes térségében is, ahol a kutak vízminősége sem mindig tökéletes. A vízművek a problémák megszüntetésére 1,3 kilométer hosszú, 300 milliméteres gömbgrafitos, öntöttvas cső fektetését tervezi a térségben. Ennek költségeit egyharmad részben a szolgáltató, kétharmad részben az önkormányzat és az ide épülő bevásárlóközpont tulajdonosa fizeti. A cég tervei között szerepel a Budakeszi úti vízvezeték bélelése, valamint új vezetékek telepítése Budakeszin és Surányban. Részfinanszírozást vállal a társaság a Bartók Béla út felújításának fővárosi programjában is.
Közel ötszázmillió forintot költenek a budafoki víztorony tervezésére és megépítésére, a pályázati anyagokat kiállításon mutatják be a Campona üzletházban. Az idei beruházások között szerepel egy európai szintű ügyfélszolgálati rendszer kiépítése, amely elősegítheti a kintlevőségek csökkentését.
– A vízművek mintegy 300 millió forinttal csökkentette a kintlevőségeit – jelentette ki a társaság vezérigazgatója. Hozzátette: többek között a behajtás szigorításának és a hatékonyabb gazdálkodásnak köszönhető, hogy a cég 724 millió forintos nyereséggel zárta az előző évet, de hosszú távon nem a nyereséges gazdálkodás a cél, hanem az egyensúly megteremtése az elviselhető mértékű, infláció alatti vízdíjak biztosítása érdekében. A bevételeket növelheti, hogy a vízművek el kívánja adni az Újpest határában lévő nagy teljesítményű víztisztító művét, mivel 1994 óta nem folyik vízkiemelés a Dunából Budapesten. Az üzemelő műtárgyak rekonstrukciója közül a legjelentősebb feladat az Erzsébet híd 800 milliméter átmérőjű vízvezetéke korrózióvédelmi munkájának befejezése lesz.

Ezekről a törvényekről döntött az Országgyűlés