Elismerés fejlesztési terveinknek

Irigylésre méltó Magyarország gazdasági teljesítménye; a Széchenyi-tervhez hasonló fejlesztési programra pedig Európa gazdaságának is szüksége van – jelentette ki tegnap Göke Frerichst, az Európai Gazdasági és Szociális Bizottság elnöke azt követően, hogy Matolcsy György gazdasági miniszterrel megbeszélést folytatott az EU bővítésének hatásairól.

2002. 03. 09. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Frerichst szerint imponáló, hogy Magyarország gazdasága az USA-t ért terrortámadás hatásait a belső kereslet felpörgetésével és a nemzeti fejlesztési programmal sikeresen ellensúlyozta.
Göke Frerichst, az Európai Gazdasági és Szociális Bizottság (CES) elnöke leszögezte, hogy míg az Európai Unió (EU) gazdasága idén várhatóan 1,5–2 százalékkal bővül, addig hazánk a 4 százalékos körüli célsávban marad. Ebben pedig jelentős szerepe van a Széchenyi-tervnek, amely a magyar gazdaság belső erőforrásait, illetve nemzeti specialitásait feltárta és kiaknázta – hangsúlyozta Göke Frerichst, aki egyébként úgy tartja: Európa globális gazdaságának is szüksége van egy hasonló jellegű fejlesztési projektre.
A CES által tavaly kiállított állásfoglalás hazánk gazdasági helyzetéről világosan jelzi, hogy Magyarország általános helyzete az EU-hoz történő csatlakozásra vonatkozóan teljesen kielégítő szakaszban van – tette hozzá.
Matolcsy György gazdasági miniszter lapunknak kifejtette: a CES, az EU-ban az egyik legnagyobb befolyással bíró szervezet, így hazánk számára igen fontos, hogy milyen bizonyítványt állít ki. A gazdasági tárca irányítója elmondta, a közelgő uniós bővítés tükrében áttekintették a CES elnökével a növekedés perspektíváit, az euró bevezetésének eddigi tapasztalatait, továbbá a foglalkoztatáspolitikát érintő kérdéseket. Matolcsy György kijelentette: a CES vezetője a megbeszélésen annak a véleményének adott hangot, hogy a tagjelölt államokat egyenlő feltétek biztosítása mellett kell fogadni az unióban.
*
Az Európai Gazdasági és Szociális Bizottság olyan tanácsadói testület, amelyet 1957-ben a római szerződéssel hoztak létre. Ez az egyetlen olyan európai szintű testület, amely nem kapcsolódik politikai pártokhoz. A CES a három nagy intézményt, az Európai Unió Tanácsát, az Európai Bizottságot és az Európai Parlamentet látja el jelentéseivel, állásfoglalásaival. A testület évente 150 szakértői véleményt ad ki a legkülönbözőbb témákban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.