Elemzői konszenzus szerint az infláció márciusban 5,8-5,9 százalékra mérséklődik a februári 6,2 százalékról. Júniusra a prognózis ugyanakkor még kedvezőbb: 4,98 százalék – tehát továbbra is jelentős esés várható. A világgazdasági fellendülés kilátása a magyar GDP számára jó hír.
A némiképp csalódást keltő 3,3 százalékos tavalyi negyedik negyedévi növekedési adat hatására az előrejelzések 2002-re és 2003-ra tovább romlottak, nyolc bázisponttal 3,58 százalékra, illetve hat bázisponttal 4,31 százalékra. (Januárban a két érték még 3,84 és 4,56 volt.) Az első negyedévben a GDP növekedése az előrejelzése szerint ötéves mélypontra, 3,1 százalékra zuhan, mielőtt új erőre kapna a második fél évben.
A heves piaci ármozgások és a változó világpiaci inflációs kilátások miatt némileg bizonytalanabbá váltak a kamatvárakozások. Az elemzők többsége továbbra is jegybanki kamatcsökkentést vár a következő hetekre (13 elemző közül nyolc 25, egy 50 bázispontot). Időpontot azonban kevesebben mertek jósolni, mint egy hónappal ezelőtt: csak hárman. Mindhárom elemző a mai napot jelölte meg a valószínű időpontnak, amikor is a monetáris tanács soron következő kétheti ülését tartja.
Április 2-án a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) februári ipari termelői árindexadatot publikál, amely a prognózis szerint további éves árcsökkenést mutat majd. A jegybank április 3-án publikálja februári folyófizetésimérleg-adatait. A konszenzus szerint a meglepetésszerűen magas januári előzetes 286 millió euró után februárban kisebb, 135 millió euróra tehető deficit valószínű. A KSH április 5-én publikálandó adata az év első két hónapjára az ipari termelés 2,2 százalékos éves szintű csökkenését mutatja majd a várakozás szerint, de év végére az ipar már 5,46 százalékos növekedést produkálhat, a tavalyi 4,1 százalékkal szemben. A KSH fogyasztói árindexe április 11-én a piaci várakozás szerint 5,8 vagy 5,9 százalékot mutat majd, a februári 6,2 és a januári 6,6 százalék után. Az államháztartási hiány növekedése a konszenzus szerint márciusban lassul: az első két havi 181 milliárd forint után csak 32 milliárd forint lesz. Az adatot a Pénzügyminisztérium április közepén közli.
Újabb két H225M helikopter érkezik a Magyar Honvédséghez