Már az első választási forduló előtti pártrendezvényeknél is szöveges üzenetekkel halmozták el a választópolgárokat. Többek között így szerzett résztvevőket az SZDSZ a Kossuth téri koncertjére és az MSZP a Fidesz-székház elé szervezett tüntetésre. A napokban pedig Orbán Viktor beszédére, illetve a hét végi Kossuth téri Fidesz-nagygyűlésére invitálták ily módon az embereket.
Nincs arról összesítés, hogy a pártrendezvények idején mennyivel növekedett az sms-forgalom a mobilszolgáltatóknál. Azt viszont lehet tudni, hogy a választások napján a Pannon GSM előfizetői 20 százalékkal több szöveges üzenetet küldtek mobiltelefonjukról, mint egy átlagos vasárnapon – tudtuk meg Kulcsár Emőkétől, a cég sajtókapcsolati szakértőjétől. A növekedés még hétfő hajnalban is érzékelhető volt. A hívások összforgalma is meghaladta a szokásosat, itt 10-12 százalékos emelkedést tapasztaltak, ami Kulcsár Emőke szerint nem eredményez komoly bevételnövekedést a cégnél.
Hasonló mértékben emelkedett az sms-forgalom a Vodafone-nál is, a beszédhívások aránya itt 16 százalékkal nőtt. Pál Beáta sajtószóvivő szerint ez kisebb bevételnövekedést eredményez a cégnél. Nem kívántak nyilatkozni a forgalomnövekedésről a Westel Rt.-nél. Mint azt Hammang Henrik, a cég kommunikációs igazgatóságának menedzsere elmondta: felhasználóként a saját költségére bárki annyi üzenetet küld, ahányat akar és olyan tartalmút, amilyet akar. Azért kedvezmény nem jár, mert sokat küldenek. Az üzenetek tömeges továbbítását – ilyenek például a bankszámla-információt tartalmazó sms-ek – csak a felhasználó jóváhagyásával vállalják.
A választások napján regisztrált forgalomnövekedés elmarad még a nőnapon mért adatoktól is, a karácsonyi és újévi szöveges jókívánságok számát pedig – akkor az átlagoshoz képest 400 százalékos volt a növekedés – meg sem közelíti.
Nagy Bandó András ideges: ezt mondta, amikor Magyar Péter saját szavazóit gyalázó kijelentéseiről kérdeztük