Térképtervek az északiagglomerációról

2002. 07. 07. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Holland és magyar szakemberek irányításával 2001. szeptember és 2002. március között kísérleti terveket készítettek el a Dunakanyar–Pilis, Dunakeszi–Fót– Göd és Dunakanyar–Vác kistérségekre.
A terveket a két évvel ezelőtt indult Pest megyei struktrúratervezési program részeként mutatták be Pest megye önkormányzatának hivatalában. A program a kistérségi és a megyei szintű szakértők és döntéshozók között kíván új tervezési eszközt kialakítani, amely újdonság a hazai gyakorlatban. A Pest megye északi részén lévő agglomeráció egyes területeire készült dokumentáció többek között térképeken mutatja be a lehetséges fejlesztési területeket, az urbanizáció és a foglalkoztatás jelenlegi szintjét. Az úgynevezett értéktérképen a települések megóvandó ingatlanjai szerepelnek, a beépítéseket akadályozó tényezők rajzán a védett területeket, vízbázisokat és üdülőtérségeket tüntették fel. A holland szakemberek által bemutatott anyagban külön fejezetben tárgyalják azokat az ütközési helyzeteket, amelyeket a lakossági fórumokon és a helyi képviselőkkel vitathatnak meg a tervezők. Ilyen ütközési helyzet lehet egy-egy védett terület úttal történő átvágása, vagy a zöld gyűrű elfoglalása, amely széles körű egyeztetést igényel. A kísérleti tervek módszere szerint minden vitatott kérdést két alapvető szempont alapján, a társadalmi igények és a piaci szempontok figyelembevételével vesznek górcső alá. A Pest megyei struktúraterv idén decemberben készül el. Csohány Klára megyei főépítész szerint erre többek között azért van szükség, mert egyelőre nem fogadták el a budapesti agglomerációra és az egész országra vonatkozó rendezési terveket.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.