Valóban milliókért felel Huszty András

Tizenkétmillió forintért adta el a kincstárnak a tihanyi volt MSZMP-üdülő 202,4 millió forintért megvásárolt berendezését a Magyar Fejlesztési Bank – erősítette meg a pénzintézet kommunikációs igazgatósága tegnapi riportunk állítását.

2002. 08. 21. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kiderült a közleményből az is: a szállóberendezés, amit hat éve az MFB vagyonkezelő cége Huszty András akkori bankvezető, a Malév újonnan kinevezett elnöke jóváhagyásával a Pretium Rt.-től vett meg, valóban nem sokat ér, hiszen azt könyvileg jószerivel teljes egészében amortizálni kellett. A Pretium Rt. élén Vindics József állt, aki Huszty igazgatótanácsi tagtársa volt a Bizományi Kereskedőház Rt.-ben.
Az MFB kommunikációs igazgatósága helyreigazításként kérte közzétenni azt, hogy „nem lehet 202,4 millió forintos (mai áron közel négyszázmillió forintos) veszteségről beszélni, hanem időarányos amortizációs értékcsökkenésről. Az MFB előző menedzsmentje a cikkben szerepelt állítással ellentétben a szállodakomplexum berendezését nem írta le könyvében”.
A levélből kitűnik, hogy amíg a szállodaberendezést e hónapban 12 millió forintos áfa nélküli áron eladták a tihanyi üdülőt birtokló Kincstári Vagyoni Igazgatóságnak, a szobákban kifüggesztett, 14 millió forintos értéken nyilvántartott „művészeti alkotásokat” a turisztikai szezon végeztével értékesítik. Egyértelművé vált tehát, hogy amit a bank 1996-ban Huszty András jóváhagyása mellett, a bankvezető igazgatósági tagtársának cégétől 202,4 millió forintért megvásárolt, azért hat év múltán jó, ha huszonhatmillió forintot kaphat. Közben az utóbbi évek során semmiféle haszna nem származott a pénzintézetnek a hetvenes-nyolcvanas évekből származó szállodaberendezés megvásárlásából.
Emlékezetes: a bank vagyonkezelő cége – profiljába egyáltalán nem illeszkedő módon – többek között vécécsészéket, facsavarokat, villanykörtéket, régi mozigépet, MSZMP feliratú fémbeütőt vásárolt a Vindics József vezette Pretium Rt.-től. Kérdéses az is, hogy a műalkotásokért valóban kaphat-e 14 millió forintot az MFB, hiszen jórészt értéktelen rézkarcokról és tájképekről van szó. Futó Barnabás ügyvéd úgy vélekedett: a banktisztviselők részéről a hűtlen kezelés gyanúja forog fenn, ha az eset még nem évült el. Ez az elkövetési értéktől függ, amit szakértőnek kell tisztáznia. Huszty Andrásnak, a Malév elnökének a válasza továbbra sem érkezett meg lapunkhoz.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.