City Bróker: az utolsó kisérlet

A Fővárosi Főügyészség 2003. január 9-ig meghosszabbította a City Kárpótlásijegy-befektető Rt. ügyében a különösen nagy kárt okozó hűtlen kezelés alapos gyanúja miatt indult nyomozást – tudta meg a Magyar Nemzet Borbély Zoltántól, az ügyészség szóvivőjétől. Lapunk rendőrségi forrásból úgy értesült, hogy a nyomozóknak gondot jelent a vagyoni hátrány bizonyítása, ugyanakkor a hűtlen kezelés megvalósításához szükséges kötelességszegés maradéktalanul bizonyítást nyert. Gyanúsított viszont még mindig nincs az ügyben.

2002. 10. 07. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Rendőrségi forrásból megtudtuk: a nyomozók még egy utolsó kísérletet tesznek a vagyonvesztés megállapításához, s ehhez újabb szakértői véleményre várnak. Forrásunk szerint az egész ügylethalmazt, illetve a részvénytársaság összefonódásait felderítették, s a nyomozók már azt is tudják, kit és miért kéne meggyanúsítaniuk.
A gyanú szerint a City Rt. vezetői a rájuk bízott vagyont nem az alapítási célnak megfelelően kezelték, azaz a kisrészvényesektől begyűjtött kárpótlási jegyeket nem a privatizációban használták fel, ahogy ígérték. Tehát a hűtlen kezelés egyik feltétele, a kötelességszegés megállapítható. Azonban a vagyoni hátrány megállapításához vagyonvesztésnek kell bekövetkeznie, amit a nyomozás adatai nem állapítottak meg. Ugyanis az rt.-nél megmaradt a kárpótlási jegyek piaci értékének összege, annak ellenére, hogy a kisrészvényeseknek 174,5 százalékon jegyezték a kárpótlási jegyeit, a reális 15-20 százalék helyett. A vagyoni hátrány tehát ennek különbségéből adódott volna, ha a büntetőeljárás nem a piaci értéket venné alapul, hanem azt, amit az rt. ígért a kisrészvényeseknek.
A nyomozók jövő januárban mindenképp lezárják az ügyet. Mint arról korábban hírt adtunk, egy károsult feljelentése alapján 1997. október 18-án rendelték el a nyomozást a City Kárpótlási Jegy Befektető (City) Rt. gazdálkodásának ügyében. A gyanúsítás alapja, hogy a vezetők nem megfelelően kezelték a cég egymilliárd forintos vagyonát, így aztán az rt. el is vesztette tőkéjének 80 százalékát, kárt okozva több száz kisrészvényesnek, akik a társaság hirdetésére jelentkezve kárpótlási jegyeiket 174,2 százalékos árfolyamon váltották át City Rt.-részvényre.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.