Nem sorolható az autizmus a négy fogyatékossági csoport egyikébe sem, bár előfordul, hogy az autista értelmi sérült vagy mozgáskorlátozott is – vélekedett Kocsis Alajos, az Autisták Érdekvédelmi Egyesületének főtitkára. Szerinte az autisták sok esetben nem képesek önálló életvitelre, állapotuk tartós, tehát fogyatékosnak tekinthetők. Balázs Anna, az Autista Alapítvány elnöke annyit tett hozzá, hogy a jogszabályok gyakran az értelmi fogyatékosok közé sorolják őket, ami nehezen érthető, ha az illetőnek 150-es az intelligenciahányadosa. Pontos nyilvántartás nincs arról, hogy hány autista él Magyarországon, de a becslések 20-50 ezer közé teszik a számukat.
A kormány döntésével az autisták képviseltethetnék magukat az Országos Fogyatékosügyi Tanácsban és szervezetük normatív állami támogatásban részesülne. Arra a kérdésre, hogy a fogyatékosoknak járó egységes támogatás elbírálásánál kedvezőbben ítélnék-e meg az autistákat, Kislaki Ilona, az Országos Orvosszakértői Intézet főigazgató-helyettese úgy válaszolt: attól, hogy önálló kategóriává válnak, nem lesz kedvezőbb az elbírálásuk. Az autisták jelenleg is jogosultak lehetnek a támogatásra.
Nem tartja indokoltnak, hogy önálló fogyatékossági kategóriaként ismerjék el az autistákat Szakály József, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége irodavezetője, mert akkor jogos lesz más betegségcsoportok képviselőjének igénye is. Székely György, a szervátültetettek érdekvédelmi szövetségének elnöke diszkriminációnak tartja a tervezett döntést, hiszen őket már a sporttörvény is elfogadja fogyatékosként, s a költségvetési törvény révén állami támogatást is kapnak. Jogosnak tartaná, hogy minden törvénybe önállóan kerüljenek be.
Kiderült, hogy mi okozta a raktártüzet a Soroksári úton