Ítéletet hirdetnek Bonnie ügyében

Az elsőfokú ítélet helybenhagyását kérte perbeszédében a vád képviselője tegnap a miskolci Bonnie és Clyde-ként elhíresült rablópáros női tagja, N. Tünde ügyében megtartott másodfokú tárgyaláson. A Legfelsőbb Bíróságon a nő védője fellebbezésében egyes vádpontokban védence felmentését és a büntetés enyhítését kérte.

2002. 10. 30. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

F. László és N. Tünde 1995 és 2000 között a Magyar Hitelbank nyíregyházi fiókjából 27,5 millió forintot ellopott, majd egy pénzszállító autó kirablásához később felhasználni kívánt autókat rabolt el miskolci tulajdonosoktól. Kisebb bolti lopásokat is végrehajtottak. A rablásokhoz gépfegyvereket és pisztolyokat használtak. Ámokfutásuk közben egy autóst könnyebben, egy közlekedési rendőrt pedig súlyosan megsebesítettek. A büntetőeljárást azonban a hatóság csak N. Tünde ellen tudta lefolytatni, ugyanis az előzetes letartóztatásban lévő F. László 2000 áprilisában zárkájában öngyilkos lett. A 23 éves N. Tündét a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bíróság első fokon 11 év fegyházbüntetésre ítélte társtettesként, jelentős értékre, fegyveresen és bűnszövetségben elkövetett rablás kísérlete és más bűncselekmények miatt.
A tegnap megkezdődött másodfokú tárgyaláson N. Tünde védője fellebbezésében előadta: az elsőfokú bíróság tévesen ítélte meg, hogy a két tettes által elrabolt Opelben tartott nagy értékű szerszámok elvitele is rablás lett volna. Ugyanis szerinte az autó megszerzése volt a két tettes célja, ezért a jóval enyhébb megítélésű kifosztás vétségének megállapítását kérte a bíróságtól ebben a vádpontban. A Nissan Terrano terepjáró elrablásának vádját a védő nem vitatta, azonban a súlyos testi sértés bűntettében szerinte védence nem lehetett F. László bűnsegédje, mert, mint fogalmazott, nem tudta volna megakadályozni tettestársát abban, hogy lábon lője a kocsi tulajdonosát. Ezért védence e vádpont alóli felmentését, valamint a büntetés enyhítését indítványozta az ügyvéd.
Az ügyész perbeszédében elmondta: a legfőbb ügyész visszavonta a súlyosbítás és egyes cselekmények minősítésének megváltoztatása iránti elsőfokú ügyészségi fellebbezést és átiratában az elsőfokú ítélet helybenhagyását kérte. Tette ezt annak ellenére, hogy N. Tünde saját szerepét gyakran kedvezőtlenebbül állította be, mint az bizonyítható lett volna. A vádlott közvetlen szerepe bizonyított, hiszen a rablásoknál maga is fegyvert fogott a sértettekre – fogalmazott az ügyész. A vád képviselője vitatta a védelem fellebbezésének indokait, s az elsőfokú ítélet helybenhagyását indítványozta.
N. Tünde az utolsó szó jogán kijelentette, hogy sajnálja, amit elkövetett. Elmondta: folyamatosan vált bűnözővé társa mellett, mert a bujkálás, a stressz és a pánik belesodorta a bűncselekményekbe. Társa halála után felébredt az álomvilágból, és felfogta, mit is tett. Elindult a változás útján – tette hozzá.
A Legfelsőbb Bíróság várhatóan ma hirdeti ki a jogerős ítéletet.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.