Manipuláció a Ferencvárosban?

Ötvenmillió forinttól esett el a ferencvárosi önkormányzat vagyonkezelő cége egy tavaly nyári ingatlanmanipuláció miatt – tudta meg a Magyar Nemzet.

2002. 10. 16. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tavaly nyáron hirdetett nyertest a ferencvárosi önkormányzat többségi tulajdonában lévő SEM IX. Rt. arra a tekintélyes méretű ingatlanra, amely a kerületben lévő Vendel utca 15–17. szám alatt áll. A pályázat első helyezettjének, a pécsi Arany Kft.-nek a városrehabilitációs tervek szerint egy több mint százlakásos házat kellett volna felhúznia a telekre. A döntőbizottság akkor a második helyezettet is megnevezte. Igaz, a többségében német kézben lévő Immo-Rohr Kft. a nyertes cég 210 millió forintos ajánlatával szemben csak 160 milliót ajánlott az építési telekért. Csakhogy az Arany Kft. visszalépett a vásárlástól, aminek eredményeképpen a kerületi vagyonkezelő társaság az Immo-Rohr Kft.-t kérte fel a szerződéskötésre.
Ez hamarosan meg is történt, mégpedig úgy, hogy az Immo-Rohr Vendel 15–17. Kft. néven leányvállalkozást hozott létre, amelyben az anyavállalkozás mellett Csák Attila, a német cég ügyvezetője is szerzett egy szerény, egyszázalékos részesedést. Ám nem sokáig élvezte az új vállalkozás adta üzleti lehetőségeket, hiszen Csák Attila alig egy héttel a Vendel Kft. megalakulása után, 2001. augusztus 8-án eladta a saját üzletrészét Tamács Miklósnénak, aki az ingatlanpályázaton visszalépő Arany Kft. tulajdonosa, Arany Imre unokahúga (!). Ugyanezen a napon Csák Attila ügyvezetőként az Immo-Rohr Kft. 99 százalékos üzletrészét is továbbadta egy, az ügyletben további szerepet nem játszó személynek, Kiss-Gecse Bélának. Ezt a megállapodást ugyanis – annak cégbírósági jóváhagyása előtt – szeptember 4-én módosították, így végül Arany Imre unokahúga mellé – Kiss Gecse helyett a – nagykanizsai Mariela és Társa Bt. lépett be társtulajdonosként.
További két hónapnak kellett eltelnie ahhoz, hogy a „szög kibújjon a zsákból”. Tavaly, november 29-i keltezéssel ugyanis megállapodást juttatott el Knopp Róbert, a Mariela Bt. tulajdonos-ügyvezetője a cégbíróságra, amellyel felhatalmazta Arany Imrét arra, hogy „a bt. képviseletében teljes joggal, minden korlátozás nélkül eljárjon”. Azt, hogy valóban Arany állt a ferencvárosi építkezés mögé, jól jelzi, hogy idén áprilisban több megyei napilapban hirdetéseket jelentettek meg az épülő lakásokról. Az érdeklődőknek megadott telefonszám pedig – a Matáv Rt. tájékoztatása szerint – az Arany Kft. nevén van. A furfangos ügylet révén tehát Arany Imre az eredeti ajánlathoz képest ötvenmillió forinttal olcsóbban szerezhetett befolyást a Vendel utcai telek fölött, s ugyanennyivel kevesebb pénz ütötte a ferencvárosi önkormányzat vagyonkezelő vállalkozásának a markát.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.