Tavaly nyáron hirdetett nyertest a ferencvárosi önkormányzat többségi tulajdonában lévő SEM IX. Rt. arra a tekintélyes méretű ingatlanra, amely a kerületben lévő Vendel utca 15–17. szám alatt áll. A pályázat első helyezettjének, a pécsi Arany Kft.-nek a városrehabilitációs tervek szerint egy több mint százlakásos házat kellett volna felhúznia a telekre. A döntőbizottság akkor a második helyezettet is megnevezte. Igaz, a többségében német kézben lévő Immo-Rohr Kft. a nyertes cég 210 millió forintos ajánlatával szemben csak 160 milliót ajánlott az építési telekért. Csakhogy az Arany Kft. visszalépett a vásárlástól, aminek eredményeképpen a kerületi vagyonkezelő társaság az Immo-Rohr Kft.-t kérte fel a szerződéskötésre.
Ez hamarosan meg is történt, mégpedig úgy, hogy az Immo-Rohr Vendel 15–17. Kft. néven leányvállalkozást hozott létre, amelyben az anyavállalkozás mellett Csák Attila, a német cég ügyvezetője is szerzett egy szerény, egyszázalékos részesedést. Ám nem sokáig élvezte az új vállalkozás adta üzleti lehetőségeket, hiszen Csák Attila alig egy héttel a Vendel Kft. megalakulása után, 2001. augusztus 8-án eladta a saját üzletrészét Tamács Miklósnénak, aki az ingatlanpályázaton visszalépő Arany Kft. tulajdonosa, Arany Imre unokahúga (!). Ugyanezen a napon Csák Attila ügyvezetőként az Immo-Rohr Kft. 99 százalékos üzletrészét is továbbadta egy, az ügyletben további szerepet nem játszó személynek, Kiss-Gecse Bélának. Ezt a megállapodást ugyanis – annak cégbírósági jóváhagyása előtt – szeptember 4-én módosították, így végül Arany Imre unokahúga mellé – Kiss Gecse helyett a – nagykanizsai Mariela és Társa Bt. lépett be társtulajdonosként.
További két hónapnak kellett eltelnie ahhoz, hogy a „szög kibújjon a zsákból”. Tavaly, november 29-i keltezéssel ugyanis megállapodást juttatott el Knopp Róbert, a Mariela Bt. tulajdonos-ügyvezetője a cégbíróságra, amellyel felhatalmazta Arany Imrét arra, hogy „a bt. képviseletében teljes joggal, minden korlátozás nélkül eljárjon”. Azt, hogy valóban Arany állt a ferencvárosi építkezés mögé, jól jelzi, hogy idén áprilisban több megyei napilapban hirdetéseket jelentettek meg az épülő lakásokról. Az érdeklődőknek megadott telefonszám pedig – a Matáv Rt. tájékoztatása szerint – az Arany Kft. nevén van. A furfangos ügylet révén tehát Arany Imre az eredeti ajánlathoz képest ötvenmillió forinttal olcsóbban szerezhetett befolyást a Vendel utcai telek fölött, s ugyanennyivel kevesebb pénz ütötte a ferencvárosi önkormányzat vagyonkezelő vállalkozásának a markát.
A többség elítéli Magyar Pétert és a visszavonulását akarja