Várhatóan holnap kezdődnek meg a koalíciós tárgyalások a fővárosban az MSZP és az SZDSZ között. A szocialista képviselőcsoport ugyanis ma tartja alakuló ülését – mondta el lapunknak Gy. Németh Erzsébet. Az SZDSZ-frakció már kedden létrejött, a képviselőcsoport vezetője ismét Bőhm András lett. A Fidesz képviselőcsoportja ma tartja alakuló ülését, a MIÉP már kedden megalakult. Lapunk információi szerint nem veszi át közgyűlési mandátumát Csurka István, a MIÉP elnöke, a párt listavezetője, és nem ül be a testületbe Fenyvessy Zoltán sem. Utóbbi a XI. kerületi képviselő-testületet választja majd. Patthelyzet alakulhat ki a XI. kerületi képviselő-testületben is, ha a Fővárosi Bíróság jóváhagyja a Fővárosi Választási Bizottság (FVB) kedd éjszakai döntését. Az FVB-hez benyújtott kifogás értelmében az MSZP–SZDSZ közös jelöltjei után nem lehet beszámítani a töredék szavazatokat, mert nem volt közös szocialista– szabad demokrata kompenzációs lista. A közös jelöltek után viszont sem az önálló MSZP-, sem az önálló SZDSZ-listára nem számítható be a töredék szavazat. Az FVB a kifogásnak helyt adott, és mind az SZDSZ-től, mind az MSZP-től elvett egy-egy mandátumot. A döntés értelmében eggyel több képviselője van a Fidesznek, illetve a Munkáspártnak. Ez azt jelenti, hogy a jobb- és a baloldali városatyák száma megegyezik a kerület képviselő-testületében.
Molnár Gyula (MSZP), a XI. kerület megválasztott polgármestere lapunk kérdésére azt közölte: kifogásukat már benyújtották a Fővárosi Bírósághoz, amelynek szombatig jogerős döntést kell hoznia. Molnár Gyula úgy fogalmazott: „a választási bizottság fáradt lehetett este, amikor ezt a határozatát hozta, hiszen a saját állásfoglalásával ellentétesen döntött”. Kijelentette azt is: természetesen minden jogorvoslati lehetőséget igénybe vesznek, mert hétezer embernek, vagyis a választók egytizedének a véleményét vette semmibe e döntéssel az FVB.
Jelenleg is zajlanak a tárgyalások az V. kerületben a jobb- és a baloldal képviselői között. A belvárosban kiegyenlített az erőviszony, mivel tizenegy fideszes, egy MIÉP-es és szintén tizenegy MSZP–SZDSZ-es, valamint egy független, bolgár kisebbségi képviselő foglal helyet a testületben. Információink szerint a Fidesz azon indítványát, amely a polgármesterjelöltekre leadott voksok újraszámlálására irányult, már elbírálta a helyi választási bizottság, s helybenhagyta az eddigi eredményt, amely szerint Steiner Pál az új polgármester.
A Fővárosi Választási Bizottsághoz egyébként negyvenhat kifogás érkezett, ebből a testület negyvenhármat elutasított. A kifogások túlnyomó többségében a szavazatok újraszámlálását kérték. Az FVB a budapesti választási iroda ellenőrzései, illetve saját tapasztalata alapján megbizonyosodott arról: minden esetben, amelyben a törvény alapján újra kellett számolni a szavazatokat, ez megtörtént.
Az újraszámlálási kérelmeket a bizottság azzal az indoklással utasította el, hogy azokból hiányzik a konkrét törvénysértés megjelölése és bizonyítása.
A legtöbb kifogás a VIII. kerületből érkezett, ahol többen is kérték a kisebbségi szavazatok újraszámlálását, mivel ezek több mint fele érvénytelen volt.

Kislányokat zaklatott az interneten egy pedofil Budakeszin