Az adónyomozóknak tisztázniuk kellett, hogy az olajtársaság dolgozóinak kifizetett juttatások után a Mol Rt. nem igényelt-e vissza jogosulatlanul áfát vagy adót. Ezért kellett megvárni a Mol adóbevallását. Az adócsalás miatt indult ügyben végül is kiderült, hogy a Mol mindenben a törvényeknek megfelelően járt el, így tulajdonképpen megszűnt az APEH hatásköre, és így került át az ügy a rendőrségre. Ők adócsalás helyett a csalás alapesetében nyomoznak.
Az még egyelőre nem tisztázott, hogy az APEH-et érte-e kár, ezt majd a nyomozás deríti ki – vélte Tasnádi László. Az adónyomozók nem találtak szervezett elkövetésre utaló nyomokat, igaz, kizárni ezt a lehetőséget sem lehet. A mintegy 500-600 molos munkatárs majdnem ugyanennyi cégtől szerezte be a számlákat, amely cégek képviselőit tanúként hallgatták ki. Legtöbbjük azt közölte a adónyomozókkal, hogy a bemutatott számlákat nem ők állították ki, a molos dolgozó máshonnan juthatott hozzá. Tasnádi László tudomása szerint az APEH nem indított eljárást a számlakibocsátó cégek ellen.
Mint arról lapunk tegnap beszámolt, a Mol Rt.-nél mintegy 500 millió forint értékű fiktív számlát talált az APEH Bűnügyi Igazgatósága, amelyet lefoglaltak, és eljárást indítottak majd ezer dolgozó ellen. A gyanú szerint az olajtársaság dolgozói éveken át fiktív számlákkal igazolták saját szabadidős tevékenységükre fordított kiadásaikat.
Megkérdeztük Rost Andreát: kétgyermekes édesanyaként mit szól ahhoz, hogy Magyar Péter szerint vegyen újat magának, akinek külföldön él a gyermeke?