Az ítélet szerint a sportoló 2001 márciusában a budapesti Baross utcában szabálytalanul parkolt. Az emiatt intézkedő rendőrrel összetűzésbe került, majd megpróbálta megakadályozni gépkocsijának elszállítását. Beült autójába és megkísérelt elhajtani a helyszínről, a rendőr azonban az útjába állt, s Farkas csak őt elütve tudott volna távozni. A sportoló mégis elindította kocsiját, s veszélyesen közel került a rendőrhöz. Az intézkedéskor a rendőr fegyvere is előkerült. Farkas Péter mindvégig tagadta bűnösségét.
Az ügyész vádbeszédében felfüggesztett börtönbüntetést indítványozott, mert nem győzték meg a sportoló ellentmondásos vallomást tevő tanúi.
Az ügyvéd védőbeszédében rámutatott: feltűnően aránytalan volt, hogy a rendőr az intézkedéskor elővette a fegyverét. Szerinte Farkas ijedtében menekült el a helyszínről. A védő kiemelte: ha Farkas tényleg úgy hajtott el autójával, hogy súrolta a rendőr testét, akkor annak ruházatán pormintát kellett volna találnia a nyomozó hatóságnak, azonban ezt nem találtak. Ezért a vádlott felmentését indítványozta.
Az utolsó szó jogán Farkas Péter a szabálysértést elismerte, de a hivatalos személy elleni erőszakban nem érezte magát bűnösnek.
A bíróság az ítélet indoklásában hangsúlyozta: Farkas indulatosan, agresszíven viselkedett a rendőri intézkedéskor. – Farkas Péter már harmadszorra került bíróság elé. Bár az olimpiai arany megszerzése felbecsülhetetlen érdem, arra nem lehet mindig hivatkozni, főként mert a bajnokok példaképek a gyerekek, a fiatalok számára.
Az ügyész tudomásul vette az elsőfokú ítéletet, a védő fellebbezést jelentett be elsősorban Farkas Péter felmentéséért, másodsorban az ítélet enyhítéséért.
Újabb részletek derültek ki a debreceni halálos munkahelyi balesetről