Az alapos gyanú szerint 2000. májustól 2002 májusáig tizenegy, alkalmanként 3,9 millió példányban jelent meg a Millenniumi Országjáró ingyenes újság, amelyet a Szikra Lapnyomda 867 millió forintért gyártott le a MERT 2000 Rt.-nek. Az rt. viszont az újságért 1,76 milliárd forintot számlázott a Happy End Kft.-nek, aki 1,79 milliárd forintos számlát nyújtott be ugyanazért a lapért az Országimázs Központnak. Ezért T. Szabolcs 896 millió forintot meghaladó kárt okozott a Miniszterelnöki Hivatalnak – áll a bíróság határozatában.
A MERT 2000 Rt. tényleges munkát azonban nem végzett, hanem a jogtalan haszon megszerzéséért a keretszerződésben rögzített ügyleti és 20 százalékos vállalkozói díjat figyelembe véve fiktív számlákat állított ki.
A bíróság szerint a Korona Füzetek és a hannoveri világkiállításról szóló kiadványok is hasonló módon készültek el, amely ügyletet azonban a hatóság még vizsgálja. A rendőrség szerint T. Szabolcs sem a Happy End Kft. ügyvezetőjét, sem az Országimázs Központot nem tájékoztatta, hogy az ügyletbe alvállalkozókat vont be.
A bíróság végzésében rögzíti: a gyanúsított szabadon hagyása esetén tartani lehet szökésétől, elrejtőzésétől, valamint az eljárás eredményességének veszélyeztetésétől. A végzés ellen a gyanúsított és védője fellebbezett, így az nem jogerős.
A 30 napra előzetes letartóztatásba helyezett T. Szabolcs a gyanúsításban szereplő bűncselekmények alapján 5-től 10 évig terjedő szabadságvesztésre ítélhető. Ellene az ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóságának gazdaságvédelmi főosztálya indított nyomozást csalás alapos gyanúja miatt, a férfit házkutatás után vették őrizetbe. A rendőrség munkatársai hétfőn a Happy End Kft. ügyvezetőjénél, Csépányi Nóránál is házkutatást tartottak, s két számítógépet lefoglaltak.
Újabb részletek derültek ki a debreceni halálos munkahelyi balesetről