Visszaélések után kutatnak

A rendőrség tisztában volt Csépányi Nóra, a Happy End Kft. ügyvezetőjének megromlott egészségi állapotával, ám a fiatalasszony egyszer sem jelezte, hogy emiatt nem kíván együttműködni a hatósággal – közölte lapunk érdeklődésére Papp Csaba alezredes, az ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatósága (SZBEI) gazdaságvédelmi alosztályának vezetője tegnapi sajtótájékoztatóján. Az alezredes a közpénzek felhasználása miatt tett feljelentések ügyében indult nyomozásokról számolt be.

2002. 11. 15. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Papp Csaba alezredes a sajtótájékoztató után lapunknak elmondta: Csépányi Nórát, a Happy End Kft. ügyvezető igazgatóját levélben keresték meg, azonban a fiatalasszony jelezte, hogy beteg, ezért nem tud bemenni a rendőrségre. Az alezredes elmondása szerint Csépányi igazolást is mellékelt a levélhez, amelyben orvosa szigorú ágynyugalmat írt elő. Ezt a rendőrség elfogadta, de – mint Papp Csaba fogalmazott – nem tudtak eltekinteni a kihallgatástól. Az alezredes megjegyezte: az orvosi vélemény sem a kihallgathatóságról nyilatkozott. Az otthoni meghallgatásba Papp Csaba szerint beleegyezett Csépányi Nóra is, aki sem akkor, sem később nem emelt kifogást annak módja ellen – állította Papp Csaba. A hétfői házkutatásról elmondta: szerették volna a fiatalasszonyt újra kihallgatni, végül úgy döntöttek, nem szakítják el gyermekétől, ezért nem vitték be a rendőrségre. Papp Csaba állította: az igazgató asszony megköszönte, hogy humánusan végezték a házkutatást.
Ismeretes: Csépányi Nóra, a Happy End Kft. ügyvezetője ellen a rendőrség úgy folytatott eljárást, hogy veszélyeztetett terhessége miatt orvosa szigorú ágynyugalmat írt elő számára. Az ügyvezető úgy véli: a rendőrségi zaklatások miatt szülte meg korábban gyermekét.
Papp Csaba a tájékoztatón elmondta: tegnap rendeltek el nyomozást hűtlen kezelés alapos gyanújával ismeretlen tettes ellen azért, mert az egykori Ifjúsági és Sportminisztérium 5 milliárd forintért rendelt meg 38 stadionhoz beléptetőrendszert, amelyből mindössze kettő készült el. Szintén tegnap indult egy vizsgálat, amelyben az APEH egyik főosztályvezetőjét, valamint egy rendőrt jogosulatlan adatkezeléssel gyanúsítanak a Defend Kft. elleni nyomozásban.
Az előző kormány vélt gazdasági visszaélései miatt hat alkalommal a közpénzügyi államtitkárság tett feljelentést, három esetben a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (KEHI), több ízben pedig magánszemélyek kezdeményeztek eljárást. Közölte: a Magyar Építők Rt., az M1-es, illetve M5-ös autópálya informatikai kábelei, illetve az alcsútdobozi Szekércsárdának nyújtott MFB-s hitel ügyében még nem döntötték el, hogy megindítják-e a nyomozást.
A már folyamatban lévő büntetőeljárások közül az Magyar Televízió Rt. gazdálkodásával, a Defend Kft.-vel, az ügyvédi irodákkal és az Országimázs Központtal kapcsolatos ügyekben egy-egy, a Millenáris Kht. esetében két gyanúsítottat neveztek meg, de folyik a nyomozás az In-forrás Kht., illetve a martinsalakos házak ügyében is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.