Magyar György elmondta: a büntetőeljárási törvény akkor ad lehetőséget zárt tárgyalásra, ha előre látható, hogy államtitok vagy szolgálati titok hangzik majd el, vagy egyéb, erkölcsi okok miatt kell kizárni a nyilvánosságot. A bíróságnak ezt határozatban kell kihirdetnie, s döntését meg kell indokolnia. Az ítélethozatalról ebben az esetben azonban nem lehet kizárni a közönséget. Az ügyvéd úgy fogalmazott: azért kéri, hogy zárt ajtók mögött tartsák meg a tárgyalást, mert Simon Tibor személye olyan közönséget mozgat meg, amely védencére nézve erkölcsi fenyegetettséget jelent. Az ügyvéd szerint védence nem tud őszinte vallomást tenni a bíróságon, ha a nézőtéren a Ferencváros kemény magja is jelen van. G. János – aki a vád szerint a végzetes ütést mérte a volt szakvezetőre – védője, Sándor László csak akkor csatlakozik Magyar beadványához, ha az szakmailag is helytálló, s ha a bíróság nem tudja garantálni védence biztonságát.
Borbély Zoltán, a Fővárosi Főügyészség szóvivője lapunknak elmondta: a zárt tárgyalás elrendeléséről a bíróság jogköre dönteni. A tárgyaló ügyész a védői indítványt elfogadhatja vagy megtámadhatja. A szóvivő hozzátette: a tárgyalás nyilvánossága alkotmányos jog.
Ha a bíróság úgy dönt, hogy zárt ajtók mögött tárgyalja az ügyet, akkor Simon hozzátartozói, barátai sem vehetnek azon részt.
Idősebb Simon Tibor lapunknak elmondta: nem hagyják, megpróbálják megakadályozni kizárásukat. – Nem merik ezt megcsinálni, akár tüntetni is kimegyünk a bíróság épülete elé – mondta elkeseredve az édesapa.
Kutasi Róbert, a volt szakvezető barátja úgy véli: az ügy tisztességes lezárása érdekében nyilvánosan kellene megtartani a tárgyalást. Mint mondta: nem véletlen, hogy épp a gyilkosok részéről vetődnek fel erkölcsi okok. Szerinte a vádlottak nem a szurkolóktól félnek, hanem attól, hogy szembe kell majd nézniük Simon édesapjával.
Karsai Ferenc, a Hypós néven ismert egyik ferencvárosi vezérszurkoló lapunknak értetlenségének adott hangot. Mint mondta, nem tudja, hogy a többiek miként reagálnak majd, ha a bíróság úgy dönt: őket sem látják szívesen. Pedig szeretnék megtudni, mi is történt a tragikus éjszakán, hiszen jó barátja is volt az egykori labdarúgónak.
A Fővárosi Bíróság sajtóügyeletén lapunk megtudta: az ügy tárgyalását az előadó bíró még nem tűzte ki.
Ismeretes: Simon Tibort a Sopron volt szakvezetőjét április 21-én vasárnap a II. kerületi Cafe Allure nevezetű szórakozóhelyen olyan súlyosan bántalmazták, hogy három nap múlva, a kórházban belehalt sérüléseibe. A Fővárosi Főügyészség G. Jánost, O. Rolandot, H. Jánost és H. Attilát társtettesként elkövetett halált okozó testi sértéssel vádolja.
Összeverték a románok, mert magyar - videó