Újabb eljárás indult a demonstrálók ellen

Hat Erzsébet hídi tüntetőt közérdekű üzem működésének megzavarásával gyanúsítja a BRFK élet- és ifjúságvédelmi osztály rablási alosztálya – értesült lapunk. Egyiküket, Ostorházi Lászlót tegnap gyanúsítottként hallgatták ki, pedig róla a bíróság már jogerősen kimondta, hogy nem szándékosan akadályozta a forgalmat a hídon.

2003. 02. 05. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tavaly júliusban az Erzsébet hídon az országgyűlési választások szavazatainak újraszámlálása miatt történt tüntetés után a rendőrség 22 személyt állított elő, közülük hat ellen – akik autóikkal a hídon tartózkodtak – indítottak gyorsított szabálysértési eljárást. Akkor Ostorházi László esetében a Pesti Központi Kerületi Bíróság jogerősen kimondta: a férfi ellen a rendzavarás szabálysértése nem állapítható meg, ezért az eljárást megszünteti. Indoklásként megjegyezték: az a körülmény, hogy Ostorházi a rendzavarás helyszínén tartózkodott, önmagában nem elegendő annak megállapítására: ott rendzavaró tevékenységet folytatott. Továbbá a vádlott azért nem tudott a hídról továbbhaladni autójával, mert ebben az előtte kialakított útlezárás akadályozta.
A férfi kocsiját a rendőrség a demonstrációt követően elszállította, és feljelentették közúti közlekedési szabály kisebb fokú megsértése miatt. Ezért harmincezer forintos pénzbüntetést róttak ki rá. Ezt azonban Ostorházi megpanaszolta, amelyet a Budaörsi Városi Bíróság is respektált, lévén a férfit a PKKB is vétlennek találta.
Mindezek után a BRFK újabb eljárást indított ellene és öt társa ellen, közérdekű üzem működése megzavarásának alapos gyanújával. Ostorházit tegnap hallgatták ki gyanúsítottként, aki nem tett vallomást, és a gyanúsítást is megpanaszolta. A négygyermekes, teológus végzettségű férfi politikai támadásnak véli az ellene folyó újabb eljárást – nyilatkozta lapunknak.
Jakab Géza ezredes, a BRFK bűnügyi igazgatója elmondta: a BKV tett feljelentést az események után, amit szakértői véleményekkel is alátámasztottak. Az ezredes szerint az eljárás szakmailag rendben zajlik, nincs politikai színezete az ügynek, hiszen a rendőrségnek a feljelentésekben el kell járnia.
***
Börtönt is kaphat. A büntető törvénykönyv szerint, aki közérdekű üzem működését jelentősen megzavarja, bűntettet követ el, és öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető. Közérdekű üzemnek minősül a közforgalmi közlekedés is. Ismeretes: a tüntetés ideje alatt a BKV Rt. járatai nem tudtak közlekedni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.