A 400-500 résztvevő az egészségügyi minisztérium épülete előtt tiltakozott. Cser Ágnes kijelentette: elutasítják, hogy profitorientált vállalkozások szerezzenek tulajdon- vagy működtetési jogot az egészségügyi intézményekben. Szerinte a parlamenti szavazás előtt álló törvényjavaslat tárgyalását mindaddig fel kellene függeszteni, amíg ahhoz nem kapcsolódnak megfelelő betegvédelmi fejezetek.
Simó Endre, a Magyar Szociális Fórum szervezője hozzátette: az állam le akarja venni a válláról az egészségügy fenntartására és fejlesztésére vonatkozó kötelezettségét. Szerinte a privatizáció a legszegényebbek ellátását teszi tönkre. A nagytőke nem ismer kegyelmet, szolidaritást – mondta. Az orvosok tulajdonszerzéséhez ajánlott kedvezményes hitelekkel kapcsolatban elhangzott: naivitás azt gondolni, hogy az orvosok versenyezni tudnának bármelyik multinacionális cég ajánlatával.
A résztvevők petíciót nyújtottak át Göncz Kingának, a szaktárca helyettes államtitkárának. Mánya Kristóf a polgári körök képviselőjeként a petícióból idézve hangsúlyozta: az előjegyzési idő meghosszabbodásával, a térítési díjak elterjedésével kell számolni a javaslat elfogadását követően, miközben a magánvállalkozók nyereségét az állam a mi adónkból fogja kifizetni.
Az Egészségügyi, Szociális és Családügyi Minisztérium közleményben reagált a megmozdulásra, amely szerint sajnálattal veszik tudomásul, hogy a törvény szakmai vitájában nem sikerült törekvéseiket teljeskörűen megértetni. A kormány szándéka a lakosság egészségi állapotának javítása, az ellátórendszer hatékonyságának növelése és színvonalának emelése. Ennek érdekében a magántőke szervezett és szabályozott részvétele is elengedhetetlen – szögezik le. A társadalombiztosítás részeként nyújtott egészségügyi szolgáltatások térítésmentesek maradnak. A közlemény szerint megvannak a biztosítékok arra is, hogy az átalakuláskor a munkavállalók egzisztenciális biztonsága ne sérüljön.
Nagyszabású hadgyakorlatot tartanak a Bakonyban, a Balatonnál is hallani