Radovics Csilla, a három pernyertes Somogy megyei kismama ügyvédje szerint nem zárult le végérvényesen az elmaradt jövedelempótlék ügye, mivel még vitatott, pontosan kiknek jár a juttatás. Ennek oka, hogy nincs még végső kormányzati döntés arról, hogy a bíróság által megállapított hároméves elévülési időt mikortól kell visszaszámolni.
Lapunknak elmondta: többen is mérlegelik, hogy az Alkotmánybírósághoz fordulnak, mert nem értenek egyet azzal a bírósági döntéssel, hogy kamatok nélkül és csak három évre visszamenőleg jár a havi 6700 forintos összeg. Az ügyvéd szerint egyértelmű a Legfelsőbb Bíróság döntései alapján, hogy 1996-tól jár a jövedelempótlék. Ezért több kismama úgy döntött, újabb pert indít. Álláspontja szerint polgári perben, államigazgatási jogkörben okozott kár címén is megkísérelhetik érvényesíteni igényüket azok, akik az LB közigazgatási perben hozott döntésével ellentétben nem három, hanem öt évre visszamenőleg kérik az elmaradt jövedelempótlékot, és nem kamatok nélkül, hanem kamattal.
A Pénzügyminisztérium (PM) közben bejelentette: vizsgálja, történt-e mulasztás a jövedelempótlékkal kapcsolatos jogszabályalkotás során – közölte a tárca sajtóosztályának illetékese az MTI-vel. Elmondta, amennyiben ez megállapítható, a személyi felelősség kérdése is napirendre kerül. Elismerte: továbbra is vitatott, hogy a kismamák mely körére vonatkozóan és milyen időintervallumban kell utólag kifizetni a jövedelempótlékot. A PM-ben nem számolnak azzal, hogy újabb perek indulnak az ügyben.
Közben Lomnici Zoltán, a Legfelsőbb Bíróság elnöke úgy döntött: a kismamák jövedelempótlékáról szóló három, legfelsőbb bírósági határozat napokon belül olvasható lesz az interneten. Indoklásul elmondta: az említett döntések erőteljesen foglalkoztatják a közvéleményt és már eddig is sokan érdeklődtek telefonon a határozatok pontos tartalma felől.
Dömötör Csaba: Politikai kutyakomédiára kezdenek hasonlítani a brüsszeli biztosi meghallgatások