Fegyelmi eljárást kezdeményezett Ábrahám László, ismert műhibaperes ügyvéd ellen a Magyar Orvosi Kamara (MOK). Szerintük ugyanis etikai vétséget követett el a jogi képviselő, amikor az egyik televíziós csatornán egy jogi útra terelt műhibagyanús ügyről nyilatkozott. Az eset egy cukorbeteg anya rosszul végződött apás szüléséről szólt, a nőnél ugyanis – akinek később gyermeke is meghalt – gátmetszést kellett végrehajtani, majd a hasfalára kellett kivezetni a végbelét. Az anya és jogi képviselője, Ábrahám László szerint a tragédiában annak is szerepe lehetett, hogy az orvos a beavatkozás közben mobiltelefonált.
A MOK szerint Ábrahám úgy nyilatkozott az ügyről, hogy megsértette az ügyvédi kamara azon szabályzatát, amely szerint az ügyvéd közszereplésének méltónak kell lennie a hivatás presztízséhez, egyedi bírósági ügyekről, ítéletekről pedig csak tárgyilagosan, a bizonyítható tények alapján, a hivatásához méltó hangnemben nyilatkozhat. Az orvoskamara szerint az ügyvéd minden fenntartás nélkül azt közölte, hogy ok-okozati összefüggés van az orvos telefonálása és a bekövetkezett eredmény között.
Ábrahám szerint a kamara ezzel a lépéssel próbálja demonstrálni, hogy miként járhat, aki az orvosokkal szemben próbálja a beteg érdekeit képviselni a nyilvánosság előtt. – Nem követtem el etikai vétséget, csak tényeket közöltem – mondta. Hozzátette, hogy az adott műsorban jelen volt Csehák Judit egészségügyi miniszter is, aki köszönetet mondott neki a probléma felvetéséért. Emellett a miniszter a műsorban tett ígéretet az egészségügyi dolgozók rendtartásáról szóló rendelet módosítására – ez azóta már megtörtént –, amelyben megtiltották, hogy az orvos műtét közben mobiltelefonáljon.
Így látták a vidék- és területfejlesztés aktuális kérdéseit a "Századvég Vidék Konferencia 2024" kerekasztal-beszélgetésein