Kökény egy évvel ezelőtt feleségével, Stiller Máriával közösen vásárolt egy III. kerületi, Folyondár utcai, 115 négyzetméteres társasházi lakást. Az ingatlannak fele-fele arányban tulajdonosai. A lakásvásárláshoz az OTP-től harmincmillió forintos kedvezményes, államilag támogatott lakáshitelt vettek fel. A földhivatali dokumentáció szerint a jelzálog bejegyzésének időpontja: 2003. január vége.
Kökény Mihály elismerte, hogy harmincmillió forintos kedvezményes hitelt vettek fel, s közölte: bepereli az OTP-t, mert ezek az információk személyes adatnak minősülnek. A Magyar Nemzetnek úgy nyilatkozott: az ügyintézést tavaly indították meg, akkor, amikor még nem tudhatott arról, hogy a kormány a felére, azaz 15 millió forintra akarja csökkenti a felvehető hitel összegét.
Ennek némiképp ellentmond, hogy a Magyar Távirati Iroda sajtószemléje szerint már év eleje óta cikkezett a sajtó arról, hogy a kormányzat csökkenteni szándékozik a hitelmaximumát. Igaz, a szigorítás hivatalos bejelentése csak májusban történt meg, akkor egy kormányülést követő sajtótájékoztatón Csabai Lászlóné lakásügyi kormánymegbízott mondta el, hogy 30 millió forintról 15 millióra csökkentik a hitelplafont. (A döntés hatálybalépésének ideje június 16-a volt.)
Kökény Mihály hangsúlyozta, hogy nem befektetési céllal vásárolták a Folyondár utcai lakást, hanem ott is laknak. Az ingatlan megvásárlásához eladták korábbi lakásukat is – tette hozzá. Leszögezte: a lakást 50-50 százalékban tulajdonolják feleségével, így a rá vonatkozó hitelösszeg is csak a 30 milliónak a fele.
Magyar Bálint oktatási miniszter szintén nagy összegű kedvezményes kölcsönt vett fel nem sokkal a szigorítás nyilvánossá válása előtt egy II. kerületi, kiemelt zöldövezeti ingatlan megvásárlásához, amelynek vételára 93,5 millió forint volt. A napokban Csabai Lászlóné lakásügyi kormánymeghatalmazott is elismerte, hogy élt a kedvezményes lakáshitel lehetőségével.
László Csaba pénzügyminiszter banktitokra, illetve a központi adatnyilvántartás hiányára hivatkozva nem adott érdemi választ Rogán Antal és Nyitrai Zsolt fideszes képviselők korábbi – a nyár közepén benyújtott – kérdésére, hogy „kik azok az állami vezetők és vezető beosztású köztisztviselők, akik a lakáshitelezés tervezett változtatása előtt tizenötmillió forintnál nagyobb összegű, államilag támogatott hitelt vettek fel?”
A miniszter azt közölte: nincs olyan jogszabályi kötelezettség, amely alapján egy központi adatbázisból megállapíthatók lennének a kért adatok, az egyes hitelintézeteknél fellelhető információk viszont banktitoknak minősülnek.
A brüsszeli Magyar Ház előtt támadták meg a HírTV riporterét a szélsőbaloldali tüntetők, a rendőrök mentették ki