Számos vidéki rádiófelderítő-bázist megszüntettek a haderőnél végrehajtott leépítések miatt – tudtuk meg. Ezzel megszűnik Magyarországon az úgynevezett körkörös lefedettség, és a hadseregnek csak az alapvető rádiófelderítő-képessége marad meg. Értesüléseink szerint augusztusban bezárták a rádiófelderítő-központot Mosonmagyaróváron, ahol 12 rádiós dolgozott, s akik egy részét átirányították Kőszegre. A kőszegi bázist december közepén szüntették meg, pedig nyáron felújították a létesítményt. Kőszegről főként Szlovákia és Ausztria felé folytattak felderítést. Tavaly megszüntették a rádiófelderítő-bázist Békéscsabán, ahol 20-30 fő dolgozott, akik elsősorban Románia irányába végeztek lehallgatásokat. Úgy tudjuk, bezárták az RTF-lokátorok központját Nagykanizsán, és létszámcsökkentés volt a mátészalkai helyőrségnél is, ahonnan Romániát figyelik. Megmaradt ugyanakkor a siklósi bázis, ahonnan a délszláv térséget ellenőrzik, és az egyéb fontosabb állomásokat is megőriztek, például a főváros környékén, Telkibányán vagy Dunavarsányban.
A honvédelmi tárca nemrég a felderítők elbocsátása kapcsán arra hivatkozott, hogy Románia és Szlovákia hamarosan NATO-taggá válik, és a szövetségesek felé nincs szükség a széles körű lehallgatásokra. A minisztériumnál azonban az egyes bázisok bezárásáról nem nyilatkoznak.
A Katonai Felderítő Hivatalnál 310 embert küldenek el, akiknek jelentős része rádiófelderítő. Közülük kevesebb mint tíz százalék tud elhelyezkedni, mert a Juhász Ferenc honvédelmi miniszter által áthelyezési lehetőségekként említett szervezeteknél – a rendőrségnél, a határőrségnél vagy a büntetés-végrehajtásnál – létszámstop van.
Csurka Istvánnak mindenben túl korán volt igaza - az író-politikusra emlékeztek a Terror Háza Múzeumban