Zárt tárgyalással, a Nemzetbiztonsági Hivatal két tisztjének – akik Kulcsár Attila megfigyelésében vettek részt – meghallgatásával kezdődött a Bácskai-per második napja, amely után Kiss Péter kancelláriaminiszter számolt be a dandártábornokkal fenntartott kapcsolatáról. A politikus tanúvallomásában „kávéházi hangulatot idéző, jó szándékú beavatóbeszélgetésként” értékelte, hogy a maffiaellenes központ vezetője, nemzetbiztonsági tábornoka a Pannonplast-ügyről és egy nagyobb horderejű bankbotrányról kezdett neki beszélni június végén. A Bácskai János kezdeményezésére létrejött második találkozáskor egy Kulcsár által készített jegyzetet adott át az MSZP-s politikusnak, aki ezt a szöveget pamfletként aposztrofálta a tárgyaláson. Mivel a kérdéses iratban bűncselekményre utaló kitételek is szerepeltek, a miniszter elküldte azt Tóth András nemzetbiztonsági államtitkárnak, aki viszont korábban arról számolt be, hogy a sajtótól kapta az anyagot.
A tábornok úgy értékelte, hogy Kiss Péter „egyetértését adta” a további adatgyűjtésre, amit a bíróság és maga a kancelláriaminiszter is másképp értelmezett. A per jelentős részében arról volt szó, hogy a tábornok kinek jelenthet, kinek kötelessége jelenteni és kinek jelentett. Ilcsik Sándor, a Szervezett Bűnözés Elleni Koordinációs Központ vezetőjének ügyvédje a tárgyaláson közölte: ezeknek a kérdéseknek nincs köze a vádakhoz. Bácskait ugyanis azzal vádolják, hogy iratokat akart elvonni a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) elől úgy, hogy a Pannonplast-ügy dokumentumaira felhívta a rendőrség figyelmét. A per folyamán kiderült, hogy Kulcsár nem a műanyagipari társaság felvásárlására vonatkozó papírokat akarta „elrejtetni”, hanem a közpénzből gazdálkodó Állami Autópálya Kezelő (ÁAK) Rt. nyolc, összesen 3,2 milliárd forintos ügyletét igazoló dokumentumot, amelyeket Bitvai Miklós, a sztrádacég volt vezérigazgatója és Kulcsár is jóváhagyott, ezt azonban nem közölte a maffiaellenes központ tisztségéből felfüggesztett főigazgatójával. Sáray Éva PSZÁF-elnökhelyettes a tranzakciókról elmondta: azok végállomása az Amerikában bejegyzett, magyarországi leányvállalattal rendelkező Britton Llc. volt. Kiderült az is, hogy a rendőrség által a K&H Equities Rt. -nél lefoglalt iratok nem akadályozták a felügyelet brókercégnél elrendelt célvizsgálatát.
A dandártábornokot gondatlanságból elkövetett államtitoksértés vétségével is vádolják, mert asztalán felejtett egy szigorúan titkos iratot egy lezárt borítékban.
Több mint háromezer hamis bankjegyet találtak egy budapesti férfi lakásán