Válaszlépések munkaügyben

Lehetnek olyan szakmák és térségek, ahol még jól is jönnek a külföldi munkavállalók – mondta tegnap a kabinet ülése után Gál J. Zoltán kormányszóvivő. A miniszterek számos jogharmonizációs intézkedésről döntöttek, szándékaik szerint elindították a Duna–Tisza közi homokhátság vízháztartásának rendbetételét.

Czirják Imre
2004. 04. 14. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az uniós csatlakozás után bevezetendő munkaerő-piaci korlátozásokról is tárgyalt a kabinet. A csatlakozási szerződés hazánknak is lehetőséget ad a védintézkedésekre, ugyanis számos ország már jelezte: nem kívánja megnyitni munkaerőpiacát az új belépők előtt. Korábban a kormány már elhatározta, hogy a viszonosság elvét fogja alkalmazni, ha tehát azon országok, amelyek a magyar állampolgárok munkavállalását korlátozzák hasonló lépésekre számíthatnak Magyarország részéről is.
*
A szóvivő kifejtette: a kabinet tegnap rugalmas rendszer bevezetéséről döntött, amely könnyen tud reagálni különböző helyzetekre. Kérdésünkre elmondta: lehetnek például olyan szakmák és térségek, ahol jól is jön a külföldi munkavállalók jelenléte.
Őry Csaba, a Fidesz képviselője a Magyar Rádiónak kifejtette, ez egy helyes irányba tett szükséges, de nem elégséges lépés. Őry szerint a magyar kormány feladata inkább az lenne, hogy intenzív, kétoldalú tárgyalásokon kérdezze meg az uniós államoktól, miért változtatták meg a magyar munkavállalókkal kapcsolatos véleményüket.
A kormány tegnap megemelte az osztályfőnöki pótlék nagyságát 2052 forintról 5460 forintra. Döntött a kabinet a Duna–Tisza közi homokhátság vízháztartásának rendbetételéről is. Tegnap 430 millió forintos támogatást hagytak jóvá a célra.
A kormány számos jogharmonizációs rendeletet is hozott, ennek érdekében módosították például a postai szolgáltatásról szóló jogszabályt. A jövőben bevezetik a minőségi mutatókat a területen. Többek között a várakozási idő nem haladhatja meg a postán 15 percet, vagy a 10 ezer lakos feletti településeken legalább egy, hatórás nyitva tartással működő postahivatalnak lennie kell.
Közalapítvánnyá nyilvánította tegnap a kormány a Hajléktalanokért Alapítványt. A szóvivő elmondta: becslése szerint Magyarországon 30–35 ezer hajléktalan él, és ebből 20 ezren Budapesten.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.