Szegeden már 300 fölött van azoknak a száma, akik csütörtökön 8 és 10 óra között a munkabeszüntetés eszközéhez nyúlnak (a szabadságon lévők nem sztrájkolhatnak) – tájékoztatta lapunkat Pető Zoltán, a szegedi sztrájkbizottság tagja. Tizenegy egyetemi intézmény dolgozói lépnek sztrájkba, s csatlakoztak hozzájuk a szegedi
I-es és II-es rendelőintézet munkatársai is. Az egri és a makói kórházból is jelezték, hogy csatlakoznak a figyelemfelkeltő akcióhoz. Utóbbi intézményben információink szerint az igazgató kivételével mindenki aláírta a sztrájkhoz való csatlakozást.
Az egyetemi sztrájkbizottság követelései mellett faxon fejezték ki elvi szolidaritásukat a gödöllői, a mátrafüredi, a komlói orvosok, továbbá a fővárosi Nyírő Gyula Kórház EDDSZ-tagsága, a Szent István Kórház és a Semmelweis Egyetem Sebészeti Tanszékének orvosai is.
Timár Péter, az EDDSZ Csongrád megyei elnöke lapunknak elmondta: többek között a teljesítetlen kormányzati ígéretek, a beígért hatszázalékos béremelés elmaradása és az a tény vezetett a munkabeszüntetésig, hogy a kormányzat nem hajlandó tárgyalni az egészségügyi dolgozókkal. A sztrájkfelhívás egyébként megemlíti a rossz eszközellátást (időnként 37-38 éves altatógépekkel dolgoznak), illetve azt, hogy továbbra sem eurokonform az ügyeleti rendszer, s gyakran 24 órán túl is dolgoztatják az orvosokat és a nővéreket.
A két évvel ezelőtti 50 százalékos béremelést elvitte a kockázati pótlék megvonása és az infláció. A sztrájk az egészségügy tervezett reformja ellen is irányul. A sztrájkbizottság tagjai szerint a magántőke bevonása nem javítja, hanem rontja az ellátás színvonalát, mert a profitot is a zárt egészségügyi kasszából fogják kivonni. A szaktárcákkal és a kormánnyal is tárgyalni kíván azon követeléseiről a sztrájkbizottság, amelyeket a munkáltató Szegedi Tudományegyetem saját hatáskörében nem tud megoldani – tudatta Ágoston Zsuzsanna egyetemi tanársegéd, a bizottság tagja. A hét végén levélben eljuttatott kérésük vonatkozik az egyetem működését érintő, a tárgyi feltételek azonnali javítását lehetővé tevő forrásra, valamint az idei évre ígért, ám máig nem teljesített hatszázalékos béremelésre.
Így hazudik Gyurcsány pártja a 13. havi nyugdíjról