Az egészségügyi minisztérium a kezelése alatt lévő ingatlanok eladásából akarta pótolni azt az összeget, amit a „kormányzati takarékossági intézkedés” vont el. A mentőszolgálatnak kezdetben 3,5-4 milliárd forintnyi pluszpénzt ígértek, később azonban a szaktárca képviselői már csak 2,5-3 milliárdot emlegettek. A legnagyobb bevételt az 1,3 kilométer hosszú stranddal, több sportpályával, három szállodával, közforgalmú kikötővel rendelkező Club Aliga értékesítéséből remélték. A leromlott állapotú ingatlanegyüttes értékét mintegy 8 milliárd forintra taksálták. A kormány úgy tervezte: áprilisban kiírják a pályázatot az egykori pártüdülőre, ám egyelőre még azt a tanácsadót sem választották ki, aki arra tehetne javaslatot, hogy az üdülőcentrumot egyben, vagy több darabban érdemes eladni. Miután az eddigi üzemeltető szerződése is lejár, a tárca pályázatot hirdetett.
*
Addig is üzemeltetnie kell valakinek az üdülőkomplexumot, amíg nem találunk vevőt – mondta Tóth Judit, az egészségügyi minisztérium szóvivője. Molnár László, a szocialista párt költségvetési munkacsoportjának tagja bírálta az üzemeltetésre kiírt pályázatot. Tegnap úgy fogalmazott: a balatoni ingatlan sokkal többet ér annál, hogy az abból származó bevétel csak a működést tegye lehetővé.
Az egészségügyi tárca több ingatlan értékesítését is tervezte. A remélt bevételekből a mentőszolgálaton kívül az egészségügyi intézmények komfortosítására és a 24 órás sürgősségi rendszer kiépítésére is milliárdokat ígért a szaktárca.
Noha az OMSZ-nél tegnap nem kaptunk választ arra, hogy milyen fejlesztések maradhatnak el, Takács Zoltán főigazgató egy korábbi interjújában azt mondta: az idei költségvetésük csak a napi működéshez elegendő, nem fedezi a mentőállomások felújítását, újak építését és korszerű gépkocsik beszerzését. Ezek egy részét még Medgyessy Péter miniszterelnök ígérte meg az Európa-terv részeként.
Elképesztő fordulat jön az időjárásban, erre készüljön fel!