Tagad a zsarolással vádolt volt főrendőr

Vallomást tett, de nem ismerte el bűnösségét Kumbor Tibor, a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság egykori bűnügyi osztályvezetője a Budai Központi Kerületi Bíróságon tegnap megkezdett büntetőügyében. A nyugalmazott alezredest és öt – köztük egyiptomi és szíriai állampolgárságú – társát minősített zsarolással és csalással vádolják, amelyből csaknem 200 millió forint hasznuk származott.

2004. 07. 14. 19:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság egykori bűnügyi osztályvezetője, Kumbor Tibor nyugalmazott alezredes ellen a szegedi ügyészség háromrendbeli bűnszövetségben, hivatalos személyként elkövetett zsarolás, valamint nagyobb kárt okozó csalás miatt emelt vádat. Hasonló bűncselekményekért állították bíróság elé a rendőrtiszt társait is: az egyiptomi H. Tamelt, a szír állampolgárságú M. Redát, valamint B. Dénesnét, R. Tamást és M. Róbertet.
A tárgyalás megkezdése előtt Kumbor Tibor védője, Bálint Gyula az ügyben eljáró szegedi ügyész kizárását kérte a Budai Központi Kerületi Bíróság tanácselnökétől. Az ügyvéd indítványát jórészt a nyomozásban is részt vevő ügyész eljárási szabálysértéseivel indokolta. A kérésnek a bíróság nem adott helyt.
Kumbor Tibor nem ismerte el bűnösségét a hét esetet tartalmazó vádirat megállapításaiban. A balástyai rém esetét és más ismert bűnügyet felgöngyölítő rendőrtiszt szerint irigyei indítottak ellene lejárató hadjáratot. Így több pletyka terjedt el, miszerint kidobóként vállalt másodállást a szegedi Coctail Dance Club portáján. Ezt a vádlott cáfolta. Azok után, hogy másfél hónapra az Egyesült Államokba távozott, belső vizsgálat indult ellene – mondta az alezredes. Az anyagban szerepelt az a megállapítás, hogy a játékgépek rabja lett. Erről jelentést kellett írnia, de szerinte ez az ügy fel lett fújva, mert nem játszott rendszeresen.
Az egyiptomi vádlott-társáról elmondta, hogy 1997-ben a szegedi arab–roma háborúként elhíresült ügyben ismerkedtek meg. – Számtalan kapcsolatom van, hiszen én a bűnözőkből éltem, a bűnözők pedig belőlem. Ez így működik – fejtette ki Kumbor, majd megjegyezte: a határt azonban nem szabad átlépni, ezt ő sem tette meg. A vádban szereplő vállalkozókat, B. Ottót, akit 55 millió forinttal, M. Csabát, akit pedig 130 millióval rövidítettek meg, nem ismeri.
A tárgyaláson még meghallgatták az egyiptomi H. Tamelt is, aki szintén tagadta a vádakat. Azzal érvelt: éppen hogy a vállalkozók tartoztak neki, s ezt a pénzt akarta visszaszerezni tőlük. A tárgyalás ma és holnap, valamint a nyári szünet után szeptember utolsó hetében folytatódik Szegeden.



Egyenruhás útonállók. Befolyással üzérkedés és más bűncselekmények miatt emelt vádat két volt siófoki és egy szigetvári rendőr, továbbá egy civil társuk ellen a hét elején a Somogy Megyei Főügyészség. A négy vádlott a múlt év elején egy forgalmas délnyugat-balatoni útszakaszt szemelt ki közúti ellenőrzésre: kék villogót eszkábáltak az autójukra, büntetésként leszerelt rendszámtáblákat tartottak maguknál, és egy maguk által fabrikált, traffipaxnak látszó műszert is beszereztek, hogy valóságosnak tűnjék az ellenőrzés. A gyorshajtóktól 50–100 ezer forintot kértek, mondván, súlyos közlekedési szabálysértést követtek el, amiért akár a jogosítványukat is bevonhatják. A saját zsebre bírságoló két vádlott esetében lakhelyelhagyási tilalmat rendeltek el, ketten szabadlábon védekezhetnek. (G. J. A.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.