Kórház eladó tizenkétmillióért!

Újsághirdetésekben keresnek befektetőt a siklósi kórház működtetéséhez. Már 12 millió forintért többségi tulajdonossá válhat valaki, igaz, a vevő az intézménnyel együtt több mint százmilliós adósságot is vásárol.

2004. 08. 06. 19:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tizenkétmillió forint – minimálisan ennyiért adná el a siklósi önkormányzat a többségi üzletrészét a kórházat üzemeltető kht.-ben. Az erről szóló hirdetések a Délmagyarországban és a Népszabadságban jelentek meg.
A több mint százmillió forintos adósságot „cipelő” intézményt üzemeltető kht.-ben 2-2 százalékos tulajdonrésze van a beremendi, a villányi és a harkányi önkormányzatnak, míg Siklósnak 94 százalékos. Ebből adnának el körülbelül 70-75 százalékot – tájékoztatta lapunkat Kozma Sándor alpolgármester. Az intézmény képtelen ledolgozni az adósságát – mondta. Noha az egészségügyi minisztériumtól több mint 50 millió forintot, míg a várostól további 12 milliót kaptak a konszolidációra, ez nem segítette ki őket a bajból. A kórház-finanszírozás új szabálya – amely szerint az elvégzett teljesítményért egy meghatározott mértéken túl csak csökkentett összeg jár – tovább rontotta a helyzetet. A tulajdonosok, azaz az említett települések pedig nem tudják elvégeztetni a szükséges fejlesztéseket. Így előbb-utóbb az ÁNTSZ bezárathatja az egész intézményt, amely 50 ezer ember ellátását biztosítja – vélekedett az alpolgármester.
A legfontosabb szempont, hogy olyan befektetőt találjunk, aki garanciát vállal a fejlesztésekre, amelyek aztán nyereséget is hozhatnak – szögezte le. Akár ingyen is átadnánk a többségi tulajdonrészünket a megfelelő fejlesztésekért cserébe – tette hozzá. Az alpolgármester szerint sokan érdeklődtek már.
Dr. Kollár Zoltán, a Siklósi Kórház főigazgatója elmondta: alig egy hónapja került az intézmény élére, kinevezésekor a „válságkezelést” kapta legfontosabb feladatául. Úgy látja: miután az egészségbiztosító nem a valós teljesítmény ellenértékét juttatja finanszírozásként, így az intézményből nem lehet pénzt „kivenni”.
Az egészségügyi tárca sajtóosztályán azt közölték: az önkormányzati tulajdonban lévő intézmény értékesítésébe nincs beleszólásuk.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.