Tizenkétmillió forint – minimálisan ennyiért adná el a siklósi önkormányzat a többségi üzletrészét a kórházat üzemeltető kht.-ben. Az erről szóló hirdetések a Délmagyarországban és a Népszabadságban jelentek meg.
A több mint százmillió forintos adósságot „cipelő” intézményt üzemeltető kht.-ben 2-2 százalékos tulajdonrésze van a beremendi, a villányi és a harkányi önkormányzatnak, míg Siklósnak 94 százalékos. Ebből adnának el körülbelül 70-75 százalékot – tájékoztatta lapunkat Kozma Sándor alpolgármester. Az intézmény képtelen ledolgozni az adósságát – mondta. Noha az egészségügyi minisztériumtól több mint 50 millió forintot, míg a várostól további 12 milliót kaptak a konszolidációra, ez nem segítette ki őket a bajból. A kórház-finanszírozás új szabálya – amely szerint az elvégzett teljesítményért egy meghatározott mértéken túl csak csökkentett összeg jár – tovább rontotta a helyzetet. A tulajdonosok, azaz az említett települések pedig nem tudják elvégeztetni a szükséges fejlesztéseket. Így előbb-utóbb az ÁNTSZ bezárathatja az egész intézményt, amely 50 ezer ember ellátását biztosítja – vélekedett az alpolgármester.
A legfontosabb szempont, hogy olyan befektetőt találjunk, aki garanciát vállal a fejlesztésekre, amelyek aztán nyereséget is hozhatnak – szögezte le. Akár ingyen is átadnánk a többségi tulajdonrészünket a megfelelő fejlesztésekért cserébe – tette hozzá. Az alpolgármester szerint sokan érdeklődtek már.
Dr. Kollár Zoltán, a Siklósi Kórház főigazgatója elmondta: alig egy hónapja került az intézmény élére, kinevezésekor a „válságkezelést” kapta legfontosabb feladatául. Úgy látja: miután az egészségbiztosító nem a valós teljesítmény ellenértékét juttatja finanszírozásként, így az intézményből nem lehet pénzt „kivenni”.
Az egészségügyi tárca sajtóosztályán azt közölték: az önkormányzati tulajdonban lévő intézmény értékesítésébe nincs beleszólásuk.
Zseniális gúnydal született a saját embereit lenéző Magyar Péterről