Ezek fejkvóta alapján kapnák finanszírozásukat, amelyből profitot vehetnének ki, igaz, belépéskor milliárdos tőkét kellene letenniük.
Úgy tudjuk, Gyurcsány Ferenc már tájékozódott a javaslat esetleges „buktatóiról”, a még várható konfliktusokról és a változásoktól remélhető politikai nyereségről. Információink szerint a leendő kormányfő tudomására hozták, hogy adatvédelmi aggályok miatt „össztűz” zúdulna a reformjavaslatra. Információink szerint a kormányfőjelölt is kérdésesnek tartja az új rendszer eredményességét. Főleg azt követően, hogy kikerült az anyagból az a rész, amely előírta volna, hogy az ellátásszervező által kijelölt egészségügyi intézmény vagy orvos helyett csak akkor választhat mást a beteg, ha fizet.
Egy új törvény „prezentálása” mellett szólhat, hogy az MSZP és az SZDSZ fontos választási ígérete volt az egészségügyi reform. – Várjuk meg a kormányprogram elfogadását. Abból kiderül majd, hogy az új kabinet milyen hangsúllyal kezeli ezt a kérdést – fogalmazott kérdésünkre Tóth Judit, az egészségügyi tárca szóvivője. – Az azonban biztos, hogy a szerkezetátalakításra vonatkozó reform mellett a népegészségügyi programot is azonos hangsúllyal kellene kezelni – mondta.
Óriási siker, nyolc magyar egyetem is bekerült a világ legjobbjai közé