Jánosi György beszédében emlékeztetett, hogy néhány hónappal ezelőtt az elsők egyike volt, akik a sürgős változtatásra hívták fel a figyelmet az MSZP-ben, majd később jöttek mások, akik hangosabban követelték ezt. Az elnökjelölt a kongresszusról szólva úgy nyilatkozott, messiásvárást tapasztalt, s ennek senki, így Gyurcsány Ferenc sem tud megfelelni. Kijelentette: olyan „katonai osztagokra” van szükség, mint a polgári körök.
Az elfoglaltsága miatt távol maradt Toller László videofelvételen elküldött beszédében emlékeztetett a kormányfőállítás helyzetében kialakult szerepére. Úgy vélte, nem kis mértékben neki volt köszönhető, hogy az elnökség jelölésével szemben demokratikusan két jelöltet állítottak. Szekeres Imre célként határozta meg, hogy a szocialisták megnyerjék a 2006-os választást. Arról, hogy miért indul, elmondta: 1990-ben részt vett a szocialista párt létrehozásában, és ennek tapasztalatait szeretné most pártelnökként kamatoztatni.
Lamperth Mónika szintén a 2006-os választásra való felkészítést tartotta a legfontosabbnak. Úgy vélte, hogy ehhez erős elnökre, okos elnökségre és lelkiismeretes MSZP-tagságra van szükség.
Hiller István úgy fogalmazott: az MSZP mint rendszerváltó párt eddig a legsikeresebbnek bizonyult, és választás előtt áll. Kijelentette: itt a nemzedékváltás ideje, amikor a felelősséget egy fiatal korosztálynak kell vállalnia, s ez lendületet ad.
Pályázók Szili katalin visszalépése után:
Szekeres: A jövő héten átbeszéljük Szili döntését. Én nem lépek vissza, ha a programon és a teljesítményen múlik, akkor komoly esélyem van a nyerésre.
Lamperth: Sajnálom Szili döntését, a jelöltbemutatkozás is azt igazolta, hogy a többes jelölés kitűnő kampányfogás. A meccs ráadásul nincs lefutva.
Jánosi: Nagyon helytelen és rossz üzenet, hogy mint például a Mozaik Klub és más vidéki szervezetek idő előtt nyilvánosságra hozták, kit támogatnak. (Hiller Istvánt – a szerk.) Magam egyelőre a ringben maradok.