Ha megvalósulna a kölcsönzési rendszer, a betegeknek nem kellene megvásárolniuk a drága eszközöket, amelyeket gyakran csak néhány hónapig használnak. A társadalombiztosító is jól járna, hiszen a tb által támogatott termékeknél csak a kölcsönzés díjához kellene támogatást nyújtani, nem pedig a teljes árhoz. A rendszer működtetésével magáncégeket bíznának meg. Egyelőre azonban nem készültek el a szükséges jogszabály-módosítások, és a kölcsönözhető termékek listáját sem állították össze.
Kárpáti Zsuzsa, az MSZP egészségügyi munkacsoportjának vezetője az Országgyűlés egészségügyi bizottságának ülésén szégyennek nevezte, hogy ennyi idő alatt nem sikerült az apparátusnak elvégeznie a szükséges feladatokat. Jogosnak nevezte a számonkérést Rácz Jenő, az egészségügyi minisztérium helyettes államtitkára, hiszen a költségvetésben erre a célra elkülönített 800 millió forint nem került a betegekhez.
Dózsa Csaba, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár főigazgató-helyettese elmondta: a késlekedést többek között az okozta, hogy számos új feladat került a hivatalhoz, ám ezek elvégzéséhez új munkaerőt nem kaptak. Mint mondta: talán az év végén elindulhat a rendszer.
Óriási siker, nyolc magyar egyetem is bekerült a világ legjobbjai közé