A 2006-os választás nyerő emberének tartott egykori KISZ-vezető mellett ki nyíltan, ki szemérmesebben tesz hűségnyilatkozatot. A megyei tagság már felsorakozott az MSZP új „arca” mögött, és azzal sem törődik, hogy milliárdosként nehéz lesz hiteles baloldali politikát folytatni a majdani kormányfőnek. A megyei közgyűlést elnöklő, az „ortodox” vonal erős emberének tartott és a mai tisztújításon a választmányi elnöki tisztért induló Juhászné Lévai Katalin országgyűlési képviselő például lapunknak nyilatkozva aláhúzta: ő a maga részéről Gyurcsány Ferencre szavazott a jelöltállításkor. Arról pedig, hogy személyes kapcsolata is jó a kormányfői szék várományosával, egyik bizalmasától kaptunk információt, aki elmondta: Juhászné akkor volt a hajdú-bihari KISZ-bizottság egyetemi-főiskolai területfelelőse, amikor ugyanezt a posztot Gyurcsány felügyelte a KISZ KB-ban. Oláh Lajos jelenlegi megyei elnök és újra induló elnökaspiráns is emlékeztette tudósítónkat, miután kiderült, hogy az MSZP elnöksége Kiss Péter mellett tette le voksát, az általa vezetett Mozaik Klub elnökeként Újhelyi István médiapolitikussal és Botka László szegedi polgármesterrel elsőként adtak ki olyan nyilatkozatot, amely szerint rendkívüli kongresszuson kell megválasztani az új kormányfőjelöltet.
Oláh nyilatkozatának némi pikantériát ad ellentábora szerint, hogy úgy vélik, a megyei elnök azért kényszerül Gyurcsányhoz való hűsége hangsúlyozására, mert az ő politikai karrierjét is egyengető Leisztinger Tamás, valamint az üzletember köréhez tartozó Tüttő Klára Kiss Pétert támogatta Gyurcsánnyal szemben. Oláh ellenfelei úgy vélik, ez a tény gyengíti Oláh esélyeit a Gyurcsány-vonalhoz csatlakozni kívánó párttagság körében. Leisztinger Tamás megkeresésünkre határozottan cáfolta, hogy bármilyen módon részt venne a politikai életben. Elismerte viszont Oláh Lajoshoz fűződő személyes barátságát, amihez a kilencvenes években üzleti jellegű kapcsolat is társult: Oláh ugyanis egy időben a Pick Szeged Rt. felügyelőbizottságának tagja volt. Oláh Lajos pedig úgy nyilatkozott, hogy a Mozaik Klub mellett az általa irányított hajdú-bihari szervezet is Gyurcsányt támogatta, így nem érti a másik oldal vádaskodásait.
A mai debreceni tisztújításon meglehetősen nagy tolongás várható a posztokért, aminek csak egyik eszköze a Gyurcsány-hűség hangsúlyozása. A másik nyerő stratégia lehet a helyi erős ember, vagyis Oláh Lajos nyílt támogatása. Ezt az utat választotta Lukovics András egykori városi és megyei szocialista frakcióvezető, a Kölcsey művelődési központ volt igazgatója, a debreceni III-as számú választókerület nemrégiben megválasztott elnöke, aki városi választmányi elnök szeretne lenni. A néhány éve a politika perifériájára szorult erős ember ugyanis a megyei pártelnök és az őt támogató fiatal csapat segítségével tért vissza a helyi politika színpadára. Lukovics legizgalmasabb ellenfelének Juhászné Lévai Katalin mutatkozik, aki egyébként a megyei önkormányzat elnökeként főnöke az önkormányzat közművelődési intézetét igazgató Lukovicsnak. A közgyűlési elnök lapunknak úgy nyilatkozott, azért vállalja ezt a megmérettetést is, mert megkeresték, és „politikusként szeret politizálni”.
Debrecenben a városi pártelnökségért öten is ringbe szállnak, de a kevésbé jelentős pozíciónak számító választmányi elnöki tisztre is van három jelentkező. A megyei elnök táborához tartozó fiatalok közül hárman is indulnak a debreceni elnöki székért, s elképzelhető, hogy egymás javára visszalépések is várhatók. Indul az elnökségért Szabó Miklós jelenlegi elnök, illetve Kállai Gábor debreceni önkormányzati képviselő és bizottsági elnök is. Szabó indulása sokakat meglepett, mert ő korábban az Oláh-csapat tagjának számított, de tavaly némiképp eltávolodott az elnöki irányvonaltól, s az csaknem a székébe került. Kállait a „fontolva haladók” erős embereként tartják számon, akinek nyerési esélyei attól függenek, hogy Szabó Miklós visszalép-e a javára.
Attól függően, hogy az Oláh-hívek egyike vagy Kállai, illetve Szabó kerül-e ki győztesen a mai csatározásból, a belső MSZP-s körök szerint nagy valószínűséggel meg lehet jósolni, milyen eredmény várható a megyei tisztújításon. Addig viszont még a megyei megmérettetésen indulók is bizonytalanok, a jelöltállítás ugyanis még csak most folyik, és a debreceni eredmény figyelembevételével zárul le szeptember közepéig. Oláh Lajos megyei elnök kihívójaként emlegetik Juhászné Lévai Katalin megyei közgyűlési elnököt, Tóth József megyei közgyűlési alelnököt és Kövér László hajdúböszörményi alpolgármestert is. Utóbbi két aspiráns a „régiek” képviseletében, ám mint „szűz arc” kerül szóba, az Oláh Lajos által vezetett megyei elnökség által sokat bírált Juhászné viszont országgyűlési képviselőként és megyei közgyűlési elnökként jöhet szóba, akinek esélyeit az növelheti, hogy a pártállami időkben együtt „kiszezett” a miniszterelnök-jelölttel.
Két tehervonat szakított szét egy átjáróban elakadó autót Komáromnál