Bizonytalan alibit igazoltak Kaisernek

Gyenge alibit igazolt Kaiser Edének, a móri bankrablás egyik vádlottjának volt barátnője és annak családja, akik a Fővárosi Bíróság tegnapi tárgyalásán azt állították, hogy a mészárlás idején a férfi náluk tartózkodott. Előadásuk azonban igencsak bizonytalanra sikerült, ugyanis nyomozati vallomásukban homlokegyenest mást mondtak.

2004. 10. 21. 18:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kaiser Ede alibijét igazoló tanúkat hallgattak meg a móri bankrablás miatt indult büntetőper tegnapi tárgyalásán. Kaiser egykor a nagyobbik lányával élt együtt, és így ismerte meg a csepeli férfit – mondta el W. Szeréna varrónő. Mint kiderült, az elfogása előtti héten a vádlott nála lakott, utána pedig ő keresett neki ügyvédet. A bankrablás délutánján, egy és két óra között járt nála Kaiser a budapesti Rákóczi úti munkahelyén, s szerinte két óra körül ment el a férfi. A nyomozati iratokból azonban kiderült, hogy Kaiser mobiltelefonja két óra után öt perccel már a csepeli adótoronyra jelentkezett föl. Erre a vádlott azt a magyarázatot adta, hogy a kocsiban ülő barátnőjével, a később kihallgatott Gy. Anitával száguldozott a városban. Mint mondta a piros lámpa számára nem létezett. A közlekedési szabályokat sem tartotta be soha, így öt perc alatt Csepel környékén lehetett.
A volt barátnő, Gy. Anita elmondta, hogy négy éve ismerkedett meg Kaiser Edével, akivel 2002. május 21-én szakítottak. A bankrablás előtti estén náluk aludt a férfi, a másnap délelőttjét otthon töltötték, szülei pedig egy óra körül érkeztek haza. Később Kaiserrel elmentek a varrónőhöz. Utána viszszaérkeztek Csepelre. Addigra a szülők már aludtak, így Kaiser megkérte őt, hadd telefonáljon valami biztosítási ügyben.
Ezután a vádlott zuglói lakásába mentek, s ott is maradtak estig – állította a nő. A nap részleteit firtató kérdésekre nem tudott válaszolni. Arra a bírói kérdésre viszont, hogy amikor Kaiser letartóztatták, miért nem jelentkezett mint mentő tanú, a nő azt felelte: félt a nyomozók zaklatásaitól, és nem akart belekeveredni az ügybe. Hónapokkal később mégis megpróbálta felvenni a kapcsolatot Kaiserrel, és mindjárt a kihallgatószobában találta magát. Állította: a nyomozók többször fenyegették, hogy vonja vissza a vallomását.
A nő szüleinek nyomozati vallomásában az szerepel, hogy a rablás napján vidéken horgásztak. A nyomozók viszont a híváslisták alapján megállapították, hogy az üveges vállalkozó Gy. Ferenc műhelyéből egy hívást kezdeményeztek dél körül, ráadásul két számlát is kiállított 2002. május 9-én, tehát valószínűleg dolgozott aznap. Második vallomásukban már említették ezt, sőt hozzátették: déli tizenkettő után néhány perccel hazaindultak, s otthon találták lányukat Kaiserrel. Utóbbit a bíróságon is megerősítették, de arra nem tudtak határozott választ adni, hogy miért emlékeztek kétféleképpen a bűncselekmény napjára.
Mint ismeretes, a vádirat szerint tettesként Kaiser Ede és egy mindeddig ismeretlenül maradt személy követte el a több mint két évvel ezelőtti, nyolc halálos áldozatot követelő móri bankrablást, és ennek bűnsegédje volt Hajdú László. – A Fejér megyei kisvárosban az ismeretlen végzett az Erste Bank dolgozóival és ügyfeleivel, míg Kaiser a fiók ajtajában vigyázott.
A tárgyalás ma szakértők meghallgatásával folytatódik.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.