Igazságügyi elmeorvos és hemogenetikus szakértőket, valamint a nyolc halálos áldozattal végződött móri bankrablás elkövetésének lehetséges változatait feldolgozó animációs film egyik készítőjét hallgatták meg pénteken a Fővárosi Bíróságon. Az egyik hemogenetikus szakember a bíróság kérdésére elmondta: a bankrablás elkövetése és a helyszín biztosítása között viszonylag sok idő telt el. Amikor odaérkeztek, erőteljes kereszthuzatot tapasztaltak, s valószínűleg ez befolyásolhatta a fellelhető mikronyomok állapotát. Nem is tudtak fontos, esetleg perdöntő mintákat rögzíteni. A megtalált több száz anyagmaradvány mintáit összevetették a rendőrség által biztosított csaknem száz személy DNS-profiljával, de a lehetséges gyanúsítottak esetében nem sok eredménnyel végződött a vizsgálat – állapította meg a szakember. Sokáig ismeretlen személytől származónak tartották a bankfiók egyik kilincsén talált ujjlenyomatot, s a nyomozás ekkor még három elkövető ellen folyt. Később azonban kiderült, hogy a minta az egyik nyomrögzítőé volt, s így két tettesre szűkült a gyanú. A bankfiókban hagyott cigarettacsikkeken lévő DNS-mintához sem tudtak élő személyt hozzárendelni. A szakember szerint, ha a helyszínen valaki hozzáért valamihez, akkor többé-kevésbé, de biztosan maradnia kellett volna utána olyan mintának, amelyről a biológiai sajátosságai meghatározhatók.
Az elmeorvos szakértők egyöntetűen állították, hogy a bankrablás idején egyik vádlott sem szenvedett kóros tudat- vagy személyiségzavarban, így Kaiser Ede és Hajdú László büntetőjogilag beszámítható.
A bankfiókban történt mészárlást feldolgozó animációs film egyik készítője elmondta: az orvos szakértők adatai alapján több hónapig készült az eddig egyedülálló film, amelyen minden lövés és mozdulat logikus sorrendben követi egymást.
A tárgyalás ma zárt ajtók mögött, Móron folytatódik.
Őket alázta meg Magyar Péter az eddig kiszivárgott hangfelvételekben