Nem szerepelt a készülő jogszabálytervezetekben, hogy egyes recept nélkül kapható orvosságokat a gyógyszertárakon kívül is lehessen árusítani. Ezt Hamvas József, az egészségügyi tárca főosztályvezetője is megerősítette.
Úgy tudjuk, az egészségügyi minisztérium nem foglalkozik azzal a korábbi javaslattal sem, amely megszüntette volna egyes gyógyszerek egységárát. Az elképzelés szerint a medicináknak csak a maximális árat határozták volna meg, s abból a patikusok saját árrésük terhére engedhettek volna. Egyelőre nem tervezik a gyógyszertárnyitás feltételeinek egyszerűsítését sem.
Az említett liberalizációs elképzeléseket korábban a Gazdasági Versenyhivatal vetette fel. Ma sem tudni, Kökény Mihály minisztersége idején valóban foglalkoztak-e ezek bevezetésével. Egyesek szerint ugyanis csak azért „lebegtették” a patikusok által ellenzett intézkedéseket, hogy más kérdésekben nyomást gyakoroljanak rájuk.
A gyógyszertári ügyeleti rendszer szabályozása viszont égető gond. Rácz Jenő egészségügyi miniszter nemrég azt mondta: ez napirenden van és mielőbb meg kell vitatni. Lapunk ugyanakkor nem tudta meg, hogy a tárca milyen intézkedéseket tervez ezzel kapcsolatban. Jelenleg országszerte körülbelül kétszáz patika ügyel. Hávelné Szatmári Katalin, a Magyar Gyógyszerész Kamara (MGYK) elnöke szerint a rendszert nem lehet tartósan működtetni, ha a jövőben sem jár a plusz nyitva tartásért finanszírozás. Az MGYK javaslata szerint az ügyeleti szolgálat idejére 1000-1500 forintos óradíjat kellene biztosítani a patikáknak.

Wagner kezdőknek és haladóknak – a Müpa operafesztiválja mindenkit vár