A két és fél évvel ezelőtti móri bankrablás után a helyszínelők a bejárat belső kilincsén két, míg a páncélkazettán – amelyből a 7,2 millió forint eltűnt – egy ujjlenyomatot találtak. A bejárati ajtó üvegablakán pedig tenyérnyomatot rögzítettek. Erről az ujjnyomszakértő a büntetőper tegnapi tárgyalásán elmondta, hogy a kilincsen lévő két maradvány egy embertől, a kazettán talált pedig egy másiktól származik. Közös bennük, hogy egyik sem az ügy vádlottjaié: Kaiser Edéé vagy Hajdú Lászlóé. Ugyanúgy, ahogy a tenyérnyom gazdáját sem sikerült beazonosítani – összegezte az eredményeket a szakértő. Megjegyezte: ötven ember – köztük Kaiser és Hajdú – mintájával hasonlította össze a nyomokat. Bírói kérdésre a szakember még elmondta, hogy hozott anyagból dolgozott, így a helyszínelés szakszerűségéről nem tud nyilatkozni. Korábban a hemogenetikus szakértő is azt mondta, hogy a helyszínen talált nyomok DNS-mintái nem egyeznek a vádlottakéival.
Az ügyészség szerint 2002. május 9-én Kaiser és egy ismeretlen behatolt a móri Erste Bank fiókjába, és ott nyolc embert megölt. Zsákmányuk 7,2 millió forint volt. A rendőrség Hajdú Lászlót gyanúsította a gyilkosságok elkövetésével, de később az ügyészség csak azért emelt vádat ellene, mert ő szállította és tüntette el a bankrabláskor használt fegyvereket.
A következő tárgyaláson, jövő hét szerdán a távközlési szakértőt, valamint a telefonhívási listákat elemző rendőrtisztet hallgatja meg a bíróság.
Bayer Zsolt: Magyar Brian élete