Legalább 200 millió forintos biztosítási csalás miatt indított eljárást a BRFK, egyelőre húsz gyanúsított ellen. Az ügyben az OTP-Garancia Biztosító tett feljelentést a nyáron, mert szerintük fiktív kocsitörések segítségével jogosulatlanul vettek fel pénzt a kötelező felelősségbiztosítás terhére.
A biztosítási csalásban részt vevő társaság három gyanúsított köré szerveződött. A karosszérialakatos-műhelyt fenntartó V. György és A. Gábor, valamint S. Antalné főleg lízingelt gépkocsik fiktív káreseményeivel több millió forintos biztosítási összeget vett föl két társaságtól – mondta tájékoztatóján Bodnár Zsolt, a BRFK nyomozó főosztályának vezetője. Hozzátette: az összes elkövetési érték valószínűleg 200 millió forint, de eddig a 35 kárügy alapján 50-100 millió forint elcsalását tudták a 20 gyanúsítottra rábizonyítani.
Háromféle módszerrel dolgozott a fővárosi karosszériás és csapata: olyan balesetet jelentettek be, amely meg sem történt, csupán a szereplők „lepapírozták” egymás között. Vagy az ép autóra ugyanolyan típusú, de törött alkatrészt szereltek föl, s az eseményt szintén jelentették a biztosítónak. Előfordult az is, hogy a ténylegesen megsérült kocsik után többször felvették a biztosítási összeget. Ilyenkor másik rendszám és alvázszám került az autóra. Több olyan személy is részt vett a bűncselekményekben, aki harmincezer forintért „csak” a nevét adta az ügyletekhez, s később a rendőrségen tudta meg, hogy adatait több fiktív káreseményhez is felhasználták.
A nyomozók még további 150 „meg sem történt káreseményt” szeretnének bizonyítani, s csaknem negyven személyt gyanúsítottként hallgatnak majd ki. A legtöbben beismerő vallomást tettek, a három főszervező azonban tagad.
Őket alázta meg Magyar Péter az eddig kiszivárgott hangfelvételekben